Peter Sagan víťazom klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne

Peter Sagan víťazom klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne

KUURNE / Šesťdesiaty deviaty ročník jednorazových cyklistických pretekov Kuurne-Brusel-Kuurne (200,7 km) sa stal korisťou slovenského cyklistu Petra Sagana.

V dúhovom drese majstra sveta jazdiaci líder tímu Bora-Hansgrohe Sagan bez väčších problémov triumfoval v špurte 5-člennej skupiny, v ktorej skončil druhý Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) a tretí Brit Luke Rowe (Team Sky). Sagan približne 220 m pred cieľom ostatným odišiel o dĺžku dvoch bicyklov a v samom závere si ešte dovolil spomaliť, keďže už len kontroloval situáciu. "Predviedol brutálnu akceleráciu," napísal špecializovaný portál Cyclingnews.

Sagan ukázal skvelú formu už v úvodný víkend tzv. klasikárskej sezóny v Európe, keď okrem nedeľňajšieho víťazstva bol v sobotu druhý na Omloop Het Nieuwsblad. Triumf v Kuurne je prvým pre 27-ročného dvojnásobného majstra sveta v tomto kalendárnom roku. Predtým v januári na austrálskych pretekoch Tour Down Under si v jednotlivých etapách pripísal tri druhé miesta, rovnako ako aj v sobotu v Gente..

"Som veľmi šťastný z tohto víťazstva. Cítil som sa po celý deň veľmi dobre a z toho som ťažil. Môj tím odviedol výbornú prácu po stúpanie na Kwaremont, pomohli mi dostať sa dopredu. Pred posledným okruhom som bol v čelnej skupinke a to bola dobrá východisková pozícia. V závere to bol pomalý šprint. Trentin veľmi skoro nastúpil, pre mňa to bola dobré, počkal som si na správnu chvíľu. Som spokojný," povedal Peter Sagan v prvej reakcii pre TV Sporza.

V profile druhej belgickej klasiky sezóny 2017 Kuurne-Brusel-Kuurne bolo 12 krátkych kopčekov od 350 do 2700 m vrátane Oude Kwaremontu známeho aj z pretekov Okolo Flámska, posledný 50 km pred koncom. V závere pretekov cyklisti absolvovali dva okruhy po 15,3 km na absolútnej rovine. Na začiatku okruhového jazdenia bola vpredu stále 7-členná skupina bez známejších mien z kontinentálnych tímov, ktorá mala 30 sekúnd k dobru pred hlavnou skupinou s favoritmi Saganom či Van Avermaetom. Z "balíka" vtedy zaútočil Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) a zakrátko si utvoril niekoľkosekundový náskok. Za ním sa vydali Sagan a Matteo Trentin (Quick-Step Floors) a 20 km pred cieľom bola hlavná skupina už rozdrobená. Saganova skupina mala vtedy už päť členov (aj Luke Rowe /Sky/ a Tiesj Benoot /Lotto Soudal/ ) a postupne sa vzdialila konkurentom na 1 minútu. Do záverečného 15 km dlhého okruhu vstupoval na čele Sagan a jeho skupina s polminútkou k dobru pred prenasledovateľmi na čele s jazdcami BMC Racing. Bolo zrejmé, že víťaz vzíde s 5-člennej skupiny, z ktorej mal papierovo najväčšie šprintérske kvality Sagan. Z taktizovania v záverečnom kilometri nastúpil ako prvý Trentin, ale neúspešne. Dvesto metrov pred cieľom nastúpil Sagan a ostatní sa už len z úctivej diaľky pozerali na jeho chrbát. 

Zdroj: sita, youtube

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 MISS SLOVENSKO 2020
22:40 Vykoľajená
01:15 Štvanec
20:25 Osamelý jazdec
23:30 Posledný dom naľavo
01:45 Bez druhej šance
21:55 NAJHĽADANEJŠÍ
22:50 Dr. LUDSKY
23:55 Ako som prežil
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
22:25 Suburbicon: Temné předměstí
00:00 Strážce spravedlnosti II.
00:50 Strážce spravedlnosti II.