Skvelý taktik Sagan v špurte víťazom tretej etapy Eneco Tour

Skvelý taktik Sagan v špurte víťazom tretej etapy Eneco Tour

ARDOOIE / Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom tretej etapy na cyklistických pretekoch Eneco Tour odohrávajúcich sa v Beneluxe a zaradených do seriálu WorldTour.

Na trase Blankenberge - Ardooie (186 km) Sagan v šprintérskom závere takticky vystihol správny moment na záverečný špurt, o dĺžku bicykla zdolal Holanďana Dannyho van Poppela (Sky) a Francúza Nacera Bouhanniho (Cofidis) a pripísal si aj 10 bonusových sekúnd. Ide o 12. víťazstvo pre 26-ročného lídra tímu Tinkoff v tejto sezóne, ktoré prišlo len tri dni po triumfe na majstrovstvách Európy vo francúzskom Plumelci.

Úradujúci majster sveta aj Európy Sagan jazdiaci v červenom drese lídra bodovacej súťaže bojuje na Eneco Tour o celkový triumf v seriáli WorldTour, kde bol pred týmito pretekmi druhý za Kolumbijčanom Nairom Quintanom. Vo štvrtok príde na rad najdlhšia etapa pretekov, 202 km z Aalteru do St-Pieters-Leeuw.

Stredajšia etapa sa odohrávala na belgickom území a vzhľadom na rovinový profil sa opäť očakával ostrý šprintérsky dojazd. V úniku dňa sa ocitla pätorka Martin Elmiger (IAM Cycling), Jesper Asselman (Roompot - Oranje Peloton), Mark McNally (Wanty - Groupe Gobert), Stijn Steels (Topsport Vlaanderen - Baloise) a Jukia Araširo (Lampre - Merida), 100 km pred cieľom si vybudovali náskok vyše 6 minút, 50 km pred páskou mali k dobru ešte 3 minúty pred pelotónom. Pred nástupom do prvého z dvoch záverečných okruhov v okolí cieľového mesta sa náskok pätorky vpredu stenšil na 1:22 min. Dvadsaťpäť kilometrov pred cieľom prišiel na rad tzv. Zlatý kilometer s troma bonifikačnými šprintami a všetky tri sa stali korisťou skúseného, o dva dni 38-ročného Švajčiara Elmigera. Znamená to, že v celkovej klasifikácii sa mu z celkového času po 3. etape odráta 9 sekúnd. Pri zvonení do posledného okruhu "utečenci" zvýšili náskok na 1:29 min a vyzeralo to pre nich nádejne. Potom pelotón zapol na plný plyn a najmä šprintérske tímy sa postarali o zmazanie podstatnej časti časového manka, ale 5 km pred dojazdom to bolo stále 45 sekúnd. Vpredu sa enormne snažil Elmiger, ale ani jeho skvelé nohy v technickejšom závere nestačili na udržanie rozhodujúceho náskoku. Doslova v záverečných desiatkach metrov okolo "nešťastníkov" prefrčali najlepší šprintéri a z neprehľadného záveru najviac vyťažil Peter Sagan.

Výsledky - Eneco Tour 2016:
3. etapa (Blankenberge - Ardooie (186 km): 1. Peter Sagan (SR) Tnkoff 4:10:36 h, 2. Danny van Poppel (Hol.) Sky, 3. Nacer Bouhanni (Fr.) Cofidis - rovnaký čas ako víťaz

Zdroj: sita, youtube

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:30 Kosti VII.
18:30 Kosti VII.
19:35 Profesionáli II.
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov IV.
17:40 Najmenší slon na svete
17:50 Arthur a Minimojovia
18:20 Labková patrola II.
16:55 Paddington
18:40 Tankový prapor
20:15 Kovbojové a vetřelci