16°
Eugénia
18.9.2024
Viktória Chladoňová získala bronz na ME v cestnej cyklistike

HASSELT / Slovenská reprezentantka Viktória Chladoňová získala na ME v cestnej cyklistike v Belgicku bronzovú medailu v stredajšej individuálnej časovke junioriek. Trať z Heusden-Zolderu do Hasseltu s dĺžkou 13,3 km absolvovala v čase 18:03,12 minúty. Zlato si vyjazdila Španielka Paula Ostizová Tacová (17:52,31), na striebornej priečke sa umiestnila Holanďanka Fee Knavenová (17:53,69). Druhá Slovenka v 46-člennom štartovom poli Sofia Ungerová obsadila 30. miesto časom 19:31,38 minúty.

Sedemnásťročná Chladoňová, ktorá bude od januára 2025 pôsobiť v holandskom profesionálnom tíme Visma–Lease a Bike, získala medailu už na treťom šampionáte v tomto roku. Okrem zlata z Andorry v horskej cyklistike má na konte aj juniorský bronz z MS v cyklokrose a jeden triumf na elitnej úrovni. Jej zbierku úspechov dopĺňajú aj domáce tituly v cestnej cyklistike v kategórii žien.

V časovke juniorov na 31,2 km triumfoval Holanďan Michiel Mouris pred domácim Belgičanom Jasperom Schoofsom. Pódium doplnil Nemec Paul Fietzke. Samuel Fedor obsadil 21. priečku s mankom 2:09,82 s na víťaza, druhý Slovák v štartovom poli Lukáš Panáček skončil na 49. mieste (+4:50,34 min).