Zatiahnuté
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Vlhová vo Francúzsku: V obrovskom slalome skončila piata, vyhrala Švédka Hectorová
Zdielať na
Ostatné

Vlhová vo Francúzsku: V obrovskom slalome skončila piata, vyhrala Švédka Hectorová

Archívna reportáž

COURCHEVEL / Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli piata. Vyhrala Švédka Sara Hector. Americká rivalka Petry Vlhovej Mikaela Schiffrinová skončila na druhom mieste.

Vlhová svojim časom 2:14:27 skončila piata vo svetovom pohári obrovského slalomu vo Francúzsku. Po 7 rokoch vyhrala prvé miesto Švédka Sara Hector, ktorá sa vrátila do novej sezóny po zranení. Američanka Mikaela Schiffrinová skončila druhá. Tretia je domáca Francúzska Tessa Vorleyová.

"Dávam zo seba maximum. Bohužiaľ, tentokrát to nestačilo na pódium," vyjadrila sa po pretekoch Petra Vlhová. Podľa nej v dnešnom druhom kole strácala počas celej jazdy dôležité sekundy. "Strácam strašne veľa v prvých 15 bránach. Dnes to druhé kolo, myslím, že som strácala od začiatku do konca. Nevedela som sa prispôsobiť stavu zjazdovky tak ako ostatné pretekárky," okomentovala svoju jazdu Vlhová. Podľa nej si Sara Hector prvé miesto zaslúžila a praje jej to. "Ja sa veľmi teším za ňu. Už včera ukázala, že dobre lyžuje a dnes to potvrdila," reagovala naša najlepšia slovenská lyžiarka. Aktuálne majú spolu s jej tímom na pláne cestu do Talianska, kde strávia Vianoce a po nich sa presunie do Lienzu, kde sa začne pripravovať na preteky.

Petre Vlhovej patrila po prvom kole piata priečka. Slovenská reprezentantka podala oproti utorku v prvom kole lepší výkon a za najrýchlejšou Švédkou Sarou Hectorovou zaostala o 59 stotín sekundy.

Vlhová mala v stredu na štarte rovnako ako v utorkových pretekoch v Courcheveli číslo 1. "Keď má človek číslo jeden, nemá sa s kým porovnať a len čaká. Dnes som jazdila lepšie v prvom kole ako včera, hoci tam znova boli chyby. Neboli veľké, ale v niektorých miestach som išla priamo na bránky a potom som všetko robila pod bránkou, čím som prišla o čas. Odstup je menší ako včera a pred druhým kolom je všetko otvorené," uviedla Petra Vlhová pre JOJ Šport.

Súvisiace články