Katarína Macová na Oceania Open v C1 šiesta
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: tasr
O najlepší výsledok slovenských farieb v nedeľnom bloku pretekov vo vodnom slalome v rámci Oceania Open v austrálskom Penrithe sa postarala v kategórii C1 žien Katarína Macová, keď skončila šiesta.
V desaťčlennom finále jednotlivých kategórií sa ešte predstavili deblisti Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, ktorí obsadili ôsme miesto. Do bojov o medaily sa zo semifinále nekvalifikovali Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí v C2 skončili na jedenástej, teda prvej nepostupovej priečke, a Martin Halčin, ktorý v semifinálovej jazde K1 vynechal jednu z bránok a vo výsledkovej listine sa zaradil až na 40. pozíciu.
Výsledky:
K1 muži: 1. Daniele Molmenti (Tal.) 89,87 s (0 trestných sekúnd), 2. Alexander Grimm 92,60 (2), 3. Sebastian Schubert (obaja Nem.),... nepostúpil do finále 40. Martin Halčin (SR) 154,35
C1 ženy: 1. Jessica Foxová 115,20 (0), 2. Rosalyn Lawrenceová 115,50 (0), 3. Leanne Guineová (všetky Aus.) 118,20 (0),... 6. Katarína Macová (SR) 135,71 (2)
C2 muži: 1. Marcin Pochwala, Piotr Szczepaňski (Poľ.) 103,54 (0), 2. Franz Anton, Jan Benzien (Nem.) 103,86 (0), 3. Fabien Lefevre, Denis Gargaud Chanut (Fr.) 103,94 (2),... 8. Tomáš Kučera, Ján Bátik 112,75 (4), ... nepostúpili do finále 11. Ladislav a Peter