VIDEO: Novým kráľom ťažkej váhy je Joshua. Koniec Kličkovej kariéry sa priblížil

VIDEO: Novým kráľom ťažkej váhy je Joshua. Koniec Kličkovej kariéry sa priblížil

LONDÝN / Joshua zdolal Vl. Klička technickým k. o. v 11. kole. Bojovali dvaja džentlmeni, povedal Ukrajinec. Anthony Joshua obhájil titul v organizácii IBF a stal sa aj šampiónom vo WBA a IBO. Olympijský šampión z Londýna 2012 nazbieral za tri a pol roka v ringu už 19 víťazstiev.

Britský boxer Anthony Joshua je novým viacnásobným šampiónom v superťažkej hmotnostnej kategórii. V očakávanom súboji v londýnskom Wembley pred 90 000 divákmi domáci pästiar zdolal renomovaného Ukrajinca Vladimíra Klička technickým knokautom. Rozhodnutie prišlo v jedenástom, čiže predposlednom kole, keď 41-ročný Kličko po sérii útokov o 14 rokov mladšieho súpera musel byť počítaný a rozhodca pri zjavnej prevahe Joshuu duel predčasne ukončil. Podľa expertov išlo o jeden z najkvalitnejších súbojov za ostatných desať rokov v profesionálnom ringu.

Joshua obhájil majstrovský titul v organizácii IBF a stal sa aj šampiónom vo WBA a IBO. Takmer dvojmetrový Brit, olympijský šampión z Londýna 2012, nazbieral za tri a pol roka 19 víťazstiev a všetky sa zrodili ešte pred časovým limitom. Súboj s Kličkom bol z nich najdlhší.

"Pred zápasom som povedal, že predvediem klasický box a nech vyhrá lepší. Dlho som čakal na súpera, akým je Vladimir. Veril som si aj proti nemu a o to ide v tomto športe. Treba prejaviť charakter, ak chcete zvíťaziť. V tomto malom ringu sa ani nedá poriadne skryť. Keď sa ocitnete v defenzíve, až vtedy zistíte, aký v skutočnosti ste. Toto víťazstvo je pre mňa veľmi emotívne. Nie som perfektný, ale snažím sa," uviedol Anthony Joshua.


Kličko utrpel piatu prehru v 69. zápase v profesionálnom ringu a koniec jeho kariéry sa pravdepodobne opäť priblížil. Olympijský šampión z Atlanty 1996 sa však ešte definitívne nevyjadril. "Potrebujem niekoľko dní či týždňov na analýzu, potom sa dozviete moje rozhodnutie," uviedol Kličko. K súboju s Joshuom poznamenal: "Som smutný, že mi to nevyšlo. Súper však má môj absolútny rešpekt. Bol to súboj dvoch džentlmenov a zvíťazil lepší boxer."

​V prípade triumfu sa Kličko mohol tretíkrát v kariére tešiť z titulu majstra sveta v najťažšej kategórii. Predtým to dokázali iba legendy Muhammad Ali, Evander Holyfield, Lennox Lewis a Vladimirov brat Vitalij Kličko.

Pozrite si celý zápas tu -

Zdroj: noviny.sk/sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:35 Česko Slovensko má Talent
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 NOVINY
15:25 Policajti v akcii
16:30 Policajti v akcii
17:30 Kosti X.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
16:00 Pat a Mat
16:10 Ocko hrdina
16:20 Zatancuj si s Nely
14:35 Továrna na sny
16:50 Altamira
18:35 Zlatokopka