Oldrich
3.12.2022
ČSOB Bratislava Marathon už o mesiac, v priamom televíznom prenose
Zdielať na
Ostatné

ČSOB Bratislava Marathon už o mesiac, v priamom televíznom prenose

BRATISLAVA / Do začiatku 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon, ktorý sa bude konať 1. - 3. 4. zostáva už len necelý mesiac. Podujatie budú môcť prostredníctvom priameho televízneho prenosu sledovať aj priaznivci behu, ktorí nezavítajú v prvý aprílový víkend do metropoly Slvoenska.

Naživo i na obrazovkách uvidia aj súboje o majstrovské tituly, keďže v roku 2016 bude polmaratón v rámci ČSOB Bratislava Marathon aj slovenským šampionátom. Obhajcami minuloročných víťazstiev z M-SR sú Jana Martinská a Jozef Urban.

Na Plus-ke

"Sme veľmi radi, že máme česť vidieť opäť majstrovstvá Slovenskej republiky v polmaratóne žien a mužov znova v Bratislave. Veríme, že tento bonus pritiahne na podujatie a k televíznym obrazovkách ešte viac divákov. V tomto roku sa nám podarilo zabezpečiť vysielanie ČSOB Bratislava Marathon v priamom prenose na stanici Plus z portfólia JOJ Group. Sme nadšení z tejto spolupráce, veď maratón budú môcť sledovať aj v domácnostiach, ktorých členovia sa na maratón do Bratislavy nedostanú. Priamy prenos si na Plus-ke budú môcť vychutnať ľudia na celom Slovensku aj v zahraničí. Veríme, že podujatie bude veľký športový sviatok, ktorý spojí celé rodiny,“ skonštatoval v tlačovej správe organizátorov športový riaditeľ podujatia Marcel Matanin.

Športové disciplíny

Maratónsky víkend otvoria v piatok 1. apríla súťaže detí základných škôl, pre ktoré budú v bratislavskej hale Elán pripravené rozmanité športové disciplíny. Školská atletika je projekt usporadúvaný už tradične v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom (SAZ).

Záštitu nad projektom atletických súťaží detí základných škôl prevzal Bratislavský samosprávny kraj. V sobotu 2. apríla predpoludním prídu počas bratislavského bežeckého víkendu na rad detské behy v rôznych vekových kategóriách.

Detské domovy

"Aj v tomto ročníku myslíme na deti z detských domovov. Ide o charitatívny projekt v spolupráci s Nadáciou ČSOB so symbolickým názvom 43. kilometer. Pomocou neho sa snažíme dať všetkým deťom rovnakú šancu zúčastniť sa na tomto krásnom športovom podujatí. Jednou zo súčastí 43. kilometra je aj projekt zameraný na deti z detských domovov s názvom Vyrovnaná šanca, v rámci ktorého generálny partner podujatia preplatí účasť na detských behoch deťom z detských domovov a umožní im vychutnať si atmosféru podujatia spolu so svojimi rovesníkmi," poznamenal riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2016 Jozef Pukalovič.

Pozrite si analýzu moderátora Jána Mečiara, ktorý sa tiež zúčastní na ČSOB Bratislava Marathon:

Všetko potrebné o ČSOB Bratislava Marathon nájdete TU.

Súvisiace články