25.4.2024
Obrovský slalom vyhrala Schiffrin, Vlhová 13.

Archívna reportáž

PJONGČANG / Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila 13. mieste vo štvrtkovom obrovskom slalome žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Slovenka so štartovým číslom 10 bola po prvej jazde dvanásta, v druhej jej nevyšla druhá polovica trate, ktorú staval jej tréner Livio Magoni.

Zlato si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová, striebro putuje do Nórska zásluhou Ragnhild Mowinckelovej, bronz získala Talianka Federica Brignoneová.

Na štart druhého kola obrovského slalomu žien sa ešte postavia pretekárky na 31. - 67. mieste po prvej jazde, do poradia na čele však už nemajú šancu prehovoriť. Chýbať nebudú ani Slovenky Barbara Kantorová a Soňa Moravčíková.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu - štvrtkové výsledky:

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Ženy - obrovský slalom - po elitnej tridsiatke 2. kola: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:20,02 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,39 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,46, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,58, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,67, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,03, 7. Tessa Worleyová (Fr.) +1,04, 8. Manuela Moelggová (Tal.) +1,18, ... 13. Petra Vlhová