Tiňkov sa rozlúčil, osobitne ďakoval manželke a Saganovi

Tiňkov sa rozlúčil, osobitne ďakoval manželke a Saganovi Zdroj: noviny.sk
MILÁNO / Oleg Tiňkov opúšťa svet rýchlych dvoch kolies na ceste. Ruský veľkopodnikateľ s milionárskym portfóliom už dávnejšie ohlásil odchod z vrcholovej cyklistiky na konci tejto sezóny a rozpustenie svojho tímu Tinkoff. Teraz to už je definitívne.

Po skončení záverečnej monumentálnej klasiky Okolo Lombardska všetkých členov svojho tímu pozval na rozlúčkovú večeru v Miláne, kde im poďakoval za niekoľko rokov trvajúce a v mnohých aspektoch úspešné spoločné cyklistické dobrodružstvo. Nechýbal tam ani úradujúci majster sveta a Európy Peter Sagan, ktorý sa na spoločnej fotografii objavil po ľavej strane Tiňkova.

"Rozlúčková večera s mojou láskou a zároveň vášňou - tímom Tinkoff v Miláne. Nikdy nezabudnem na čas strávený s vami a nič neľutujem. Špeciálne poďakovanie patrí mojej manželke, ktorá mi dovolila minúť značné množstvo peňazí a tiež chlapovi vedľa mňa, ktorý sa práve stal najlepším cyklistom roka 2016. Som hrdý na Petra Sagana," uvádza sa v rozlúčkovej reči Olega Tiňkova na sociálnej sieti instagram. Tiňkov si svoju rozlúčku naplánoval na deň, keď sa definitívne rozhodlo o tom, že Peter Sagan sa stal víťazom dlhodobého poradia WorldTour v sezóne 2016. Slovenský fenomén priznal, že potvrdenie celkového triumfu vo WorldTour má pre neho trpkú príchuť.

"Dosiahol som jeden z vrcholov svojej kariéry práve v čase, keď sa tím Tinkoff zúčastnil na svojich posledných pretekoch série WorldTour. Je nám všetkým veľmi ľúto, že toto skvelé družstvo zmizne z cyklistickej mapy, ale na druhej strane chápeme rozhodnutie Olega Tiňkova. Chcem sa poďakovať všetkým spolujazdcom a osobitne Olegovi za dve krásne sezóny, ktoré mi priniesli mnoho úspechov vrátane niektorých vo svete najvyhľadávanejších trofejí a dresov. Bez neho by to všetko nebolo možné," cituje Petra Sagana portál cyclingpub.com.

Milovník cyklistiky, ako rád sám seba označuje Oleg Tiňkov, sa najmä vďaka Albertovi Contadorovi a Petrovi Saganovi dočkal viacerých skvelých víťazstiev, ale triumf na najslávnejších pretekoch Tour de France mu zakaždým pretiekol pomedzi prsty. Jeho súčasné zbohom by však nemuselo byť definitívnym odchodom zo sveta profesionálnej cestnej cyklistiky. V budúcnosti totiž chystá veľký návrat, ešte v júli to priznal v rozhovore pre belgický športový portál Sporza.

"Po pár sezónach budem naspäť s novým projektom. Počkám si na koniec Froomovej éry a vrátim sa, aby som zvíťazil na Tour de France. Plánujem si na pár rokov oddýchnuť od cyklistiky, byť viac doma v Rusku a venovať sa rodine. Návrat však bude veľkolepý," zastrájal sa extravagantný a už len bývalý šéf tímu Tinkoff.

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 PRESTRETÉ
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Simpsonovci IX.
17:30 Kosti VII.
18:30 Kosti VII.
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov IV.
17:15 Máša a medveď III.
17:25 Ovečka Shaun II.
17:35 Knihy od Stonožky
16:55 Paddington
18:40 Tankový prapor
20:15 Kovbojové a vetřelci