Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
V sobotu obrák, v nedeľu slalom. Vlhová túži v Killingtone po víťazstve
Zdielať na

V sobotu obrák, v nedeľu slalom. Vlhová túži v Killingtone po víťazstve

KILLINGTON /  Slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú čaká cez víkend štvrté vystúpenie v tomto ročníku Svetového pohára. Po obrovskom slalome v rakúskom Söldene a dvoch slalomoch vo fínskom Levi ju čaká obrovský slalom a slalom v americkom Killingtone. V tomto zámorskom stredisku ešte nezvíťazila, jej cieľ je preto jasný.

Dvadsaťosemročná Vlhová skončila v prvých pretekoch sezóny na ľadovci Rettenbach tretia, v Levi v prvom slalome sezóny deklasovala konkurenciu. Na dosah mala aj druhý triumf o deň neskôr, ale po chybe v 2. kole preteky nedokončila, hoci mala v tom čase viac ako sekundový náskok.

"Už na to vôbec nemyslím. Treba to hodiť za hlavu hneď po pretekoch. Pre mňa to bolo ťažšie, ale je to už za nami. Sebavedomie mám obrovské, verím si v každom oblúku a v každej situácii, ktorú robím. Je to šport, niečo mi to ukázalo, ale každé preteky sú iné. Aj v Killingtone. Ale robíme všetko pre to, aby sme boli rýchli," uviedla Vlhová počas štvrtkového online brífingu.
Podľa niektorých lyžiarov je zámorský sneh viac agresívnejší, potvrdila to aj Slovenka: "Je iný, ale tu, kde sme v tejto časti, tak ten sneh nie je taký suchý ako napríklad v Colorade. Podmienky sú každý rok iné. Veľakrát neboli ideálne. Aj včera sa zrušil tréning, lebo padal dážď so snehom. Počasie sa rýchlo mení, ale verím, že to bude počas pretekov dobré."
V sobotu je na programe obrovský slalom, v nedeľu slalom. Takúto kombináciu si Vlhová vyskúša v tejto sezóne po prvý raz. "Asi to je jedno. Je lepšie, keď sú len jedny preteky, lepšie to zvládam, ale keď sú dva po sebe, tak mi je to jedno. Pre mňa je možno o niečo ťažšie ísť slalom-slalom, je tam viac stresu, takže je možno lepšie, keď je najskôr obrák a potom slalom."
Po pretekoch v USA čaká na lyžiarky ešte jedna zámorská skúška, 2. a 3. decembra pôjdu dva obrovské slalomy v Mont Tremblant. Po ceste domov sa však ešte tím Vlhovej zastaví na hokeji v Montreale. Tím Juraja Slafkovského hrá domáci zápas NHL proti Seattlu Kraken. "Prispôsobili sme si pre to aj letenky. Viem, že sa organizuje aj nejaký zájazd s tým, že najskôr sa ide na lyžovanie a potom na hokej, takže som si zistila čo a ako, a že to teoreticky stihneme. Takže verím, že to vyjde," uzavrela Vlhová.

Súvisiace články

Najčítanejšie