Stav cyklistu Horilla po páde do 80-metrovej priepasti sa zlepšuje
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: TASR
Španiela Horilla prežije
"Jeho zranenia sú ťažké, ale akútne ohrozenie života mu nehrozí," uviedol v pondelok Gert Leinders, lekár tímu Rabobank, za ktorý Horillo jazdí. Luuc Eizenga, hovorca holandskej cyklistickej stajne, vyslovil dokonca nádej, že "Horilla budú môcť už v najbližších dňoch previezť do španielskej nemocnice".
Španielskeho jazdca v nedeľu prebrali z umelého spánku, do ktorého ho uviedli po spomínanom páde pri zjazde z Culmine di San Pietro. Pri následnej dramatickej akcii ho z priepasti vytiahli lanom a helikoptérou odviezli do Bergama. Horillo utrpel zlomeniny nohy, kolena a zranenia niektorých kĺbov.