Víťazstvo jej uniklo medzi prsty, no napriek tomu je našou legendou. Nasťa, nebuď smutná!

Víťazstvo jej uniklo medzi prsty, no napriek tomu je našou legendou. Nasťa, nebuď smutná!

BRATISLAVA / Slovenská biatlonistka, Anastázia Kuzminová, má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu. Napriek tomu prišla domov smutná, k absolútnemu víťazstvu jej chýbali tri body. Športový lekár ale tvrdí, že za tým je centrálna nervová sústava.

Z olympiády priniesla hrsť medailí, vo Svetovom pohári v biatlone získala dva malé glóbusy, keď vyhrala v celkovom hodnotení šprintu a stíhacích pretekov, čo sa doteraz nepodarilo žiadnej slovenskej reprezentantke. Len o tri body jej uniklo absolútne prvenstvo vo Svetovom pohári, čo je jej najlepšie umiestnenie v kariére.

Sú to naozaj skvelé úspechy, ale Nasťa sa predvčerom vrátila z posledných pretekov smutná. "Nechcem o tom rozprávať, veľmi ma to bolí, nikdy som nebola tak blízko k víťazstvu," povedala v rozhovore. 

Športový lekár Viktor Bielik ale tvrdí, že to, čo zažila a dokázala Nasťa nebol len fyzický, ale aj psychický a emocionálny výkon. Pri pretekoch je telo športovca zaplavované obrovskými dávkami hormónov, je to veľké vypätie nielen svalov, ale aj nervového systému. "Explózia elektrických výbojov v nervovom systéme, keď sa to niekoľkokrát zopakuje, už nestíha. Je to ako baterka, ktorú treba po istom čase vybiť."

Samotná biatlonistka to naznačila aj v odpovedi na otázku, ako sa jej súťažilo na posledných pretekoch v Ťumeni, kam prišlo veľa fanúšikov a celý areál burácal jej menom. "Veľa fanúšikov, kričali, nedalo sa sústrediť na prácu." O tom, že Nasťa Kuzminová dosiahla fenomenálny úspech rozhodne niet pochýb. Súhlasia s tým aj jej športoví kolegovia. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Manželský sľub
16:10 To bude boj!
18:20 MILÁČIKOVO
13:35 Najkrajšie bývanie III.
14:45 Valentínska výhra
15:20 PO ŠKOLE
13:55 REŠTART
15:10 Tajomstvá a lži II.
16:05 Tajomstvá a lži II.
14:10 Robošváb
14:35 Sherm a jeho mikróby
14:50 Ferdo Mravec
13:20 O myšce a medvědovi
14:50 Bobule
16:35 Café Society