Víťazstvo jej uniklo medzi prsty, no napriek tomu je našou legendou. Nasťa, nebuď smutná!

Víťazstvo jej uniklo medzi prsty, no napriek tomu je našou legendou. Nasťa, nebuď smutná!

BRATISLAVA / Slovenská biatlonistka, Anastázia Kuzminová, má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu. Napriek tomu prišla domov smutná, k absolútnemu víťazstvu jej chýbali tri body. Športový lekár ale tvrdí, že za tým je centrálna nervová sústava.

Z olympiády priniesla hrsť medailí, vo Svetovom pohári v biatlone získala dva malé glóbusy, keď vyhrala v celkovom hodnotení šprintu a stíhacích pretekov, čo sa doteraz nepodarilo žiadnej slovenskej reprezentantke. Len o tri body jej uniklo absolútne prvenstvo vo Svetovom pohári, čo je jej najlepšie umiestnenie v kariére.

Sú to naozaj skvelé úspechy, ale Nasťa sa predvčerom vrátila z posledných pretekov smutná. "Nechcem o tom rozprávať, veľmi ma to bolí, nikdy som nebola tak blízko k víťazstvu," povedala v rozhovore. 

Športový lekár Viktor Bielik ale tvrdí, že to, čo zažila a dokázala Nasťa nebol len fyzický, ale aj psychický a emocionálny výkon. Pri pretekoch je telo športovca zaplavované obrovskými dávkami hormónov, je to veľké vypätie nielen svalov, ale aj nervového systému. "Explózia elektrických výbojov v nervovom systéme, keď sa to niekoľkokrát zopakuje, už nestíha. Je to ako baterka, ktorú treba po istom čase vybiť."

Samotná biatlonistka to naznačila aj v odpovedi na otázku, ako sa jej súťažilo na posledných pretekoch v Ťumeni, kam prišlo veľa fanúšikov a celý areál burácal jej menom. "Veľa fanúšikov, kričali, nedalo sa sústrediť na prácu." O tom, že Nasťa Kuzminová dosiahla fenomenálny úspech rozhodne niet pochýb. Súhlasia s tým aj jej športoví kolegovia. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:25 TOP STAR
12:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:20 POLICAJTI V AKCII
11:35 Moja mama varí lepšie ako tvoja
12:50 Fakty a fikcie II.
13:50 Fórky, vtipky XXVII.
11:00 Spravodlivosť v krvi VII.
13:00 Dr. House V.
14:00 Stratené duše IV.
12:30 Rybičky Flip a Flap
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
12:25 Angelika
14:30 Velký draft
16:30 Půlnoc v Paříži