Súťaže v Soči sa začnú netradične už deň pred otvorením

SOČI / Netradične už v predvečer oficiálneho otvorenia XXII. zimných olympijských hier v Soči sa v tomto čiernomorskom letovisku rozbehnú súťaže v troch športových odvetviach.

V horskej časti v Parku extrémnych športov Roza Chutor nad Červenou Poľanou všetko odštartujú kvalifikácie mužov a žien v snoubordingu v premiérovej disciplíne slopestyle a po nich prvú časť kvalifikácie absolvujú aj akrobatické lyžiarky v jazde na terénnych nerovnostiach. V prímorskej oblasti sa v korčuliarskom paláci Ľadovec začne pod piatimi olympijskými kruhmi nová súťaž tímov v krasokorčuľovaní krátkym programom mužov a športových dvojíc.

Začiatok súťaží o deň skôr pred oficiálnym otvorením Hier je netradičný prvok. Pred štyrmi rokmi sa síce v kanadskom Vancouveri uskutočnila kvalifikácia skokanov na lyžiach na strednom mostíku vo Whistleri pred ceremoniálom, ale v rovnaký deň.

Slováci nezasiahnu vo štvrtok do súťažného diania. Ako prví sa predstavia v sobotu 8. februára o 15.30 h SEČ sánkar Jozef Ninis a kvarteto biatlonistov Tomáš Hasilla, Pavol Hurajt, Matej Kazár a Martin Otčenáš v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km.

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:45 Ťažko zamilovaný
23:05 Dvojitý život
23:05 POČASIE S TIPOSOM
21:00 Kosti X.
22:00 Hawaii 5.0 IX.
22:55 ŽREBOVANIE
20:15 Všechny prachy světa
22:35 Napříč časem
00:05 Útěk ze Sibiře