Polojasno
-1°
Bratislava
Ema
30.1.2023
Orol Eddie Edwards si skočí po 18 rokoch ako päťdesiatnik
Zdielať na
Ostatné

Orol Eddie Edwards si skočí po 18 rokoch ako päťdesiatnik

GARMISCH / PARTENKIRCHEN - Tradičné novoročné preteky skokanov na lyžiach v nemeckom Garmisch-Partenkirchene v rámci prestížneho Turné štyroch mostíkov budú mať zaujímavého predskokana.

Brit Michael Edwards bol počas svojej kariéry na konci 80. rokov 20. storočia svetovo známy svojimi rekordne krátkymi skokmi. Účastník ZOH 1988 v Calgary, ktorý sa spúšťal dolu mostíkmi s dioptrickými okuliarmi na očiach, dostal aj prezývku "Orol Eddie". Teraz kývol na pozvánku od organizátorov z Bavorska, aby si prišiel zaskákať pri príležitosti svojich 50. narodenín, ktoré dovŕšil vo štvrtok 5. decembra. Edwards sa na zaujímavú výzvu teší. Pre britské médiá dokonca povedal, že sa cíti fyzicky lepšie ako pred 20 rokmi. Zatiaľ posledný súťažný skok absolvoval pred 18 rokmi.

"Je to pre mňa šanca doskočiť na hranicu 125 m prvý raz po 18 rokoch. Po operácii očí už lepšie vidím. To však môže byť na škodu. Keď reálne zbadám ten voľný priestor podo mnou, môžem sa zľaknúť nájazdu. Zrejme budem nervózny," cituje Edwardsa BBC Radio Gloucestershire. Edwards berie jednorazový návrat na skokanské lyže vážne. Už na budúci týždeň pocestuje do Seefeldu, kde bude skúšať svoje sebavedomie na mostíku s možnosťami doskočenia od 60 do 125 m. "Rodina ma v mojom rozhodnutí podporuje. Veria, že ma to neohrozí na zdraví. Ja tiež verím," povedal Edwards. "Orol Eddie" sa v ostatnom čase stal aj televíznou hviezdou. Vo februári ho vyhlásili za víťaza televíznej šou v potápaní. Sledovalo ju 5,6 milióna divákov.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

web

Súvisiace články