14°
19.4.2024
Prvá hviezda Hossa! Winnipegu strelil gól a pridal aj asistenciu

CHICAGO / Marián Hossa sa po troch zápasoch bez bodu opäť výraznejšie pripomenul v zámorskej hokejovej NHL.

Skúsený slovenský krídelník v nedeľu prispel k víťazstvu Chicaga nad Winnipegom 3:1 gólom a asistenciou. Jeho snaha vrátane 5 striel a 2 plusových bodov bola odmenená honorom prvá hviezda zápasu. Hossa má 12 bodov (5+7) z 24 zápasov. Ďalší Slovák v drese Blackhawks Marko Daňo tentoraz do zápasu nezasiahol.

V 18. min sa Hossa dostal k vyrazenému puku brankárom hostí po strele Brenta Seabrooka a pred Michaelom Hutchinsonom nezaváhal. Bol to dôležitý prvý gól v zápase. Na 2:1 pre obhajcu trofeje zvýšil po 26 sekundách tretej tretiny fínsky mladík Teuvo Teräväinen, ktorému predtým pomohol Hossa udržaním puku v útočnej tretine. Gólu do prázdnej bránky sa napokon dočkal aj ruský ašpirant na nováčika sezóny Artemij Panarin. Asistoval mu pritom Patrick Kane, ktorý sa 22. zápasom s bodovým zápisom v neprerušenej sérii dostal na čelo historického rebríčka tímu Blackhawks pred legendu Bobbyho Hulla. Hoci nezastaviteľný Kane prekonal klubový rekord, tréner Chicaga Joel Quenneville chválil po zápase aj čoskoro 37-ročného Hossu.

"Odohral najlepší zápas v tejto sezóne. Skóroval, veľa toho odviedol pred bránkou a tiež sa prezentoval viacerými skvelými obrannými zákrokmi," povedal Quenneville o Hossovi podľa serveru NHL. "Bol to vyrovnaný zápas a ja som spokojný s nasadením aj výkonom. Samozrejme, v konečnom dôsledku sa ráta iba víťazstvo," povzdychol si kouč Winnipegu Paul Maurice.

Na treťom víťazstve Edmontonu v rade sa síce Andrej Sekera bodovo nepodieľal, ale jedna pluska a tri zblokované strely sú solídnym vysvedčením pre slovenského obrancu, ktorý odohral 18:29 min. Edmonton zdolal Buffalo 4:2 a sériu troch víťazstiev dosiahol iba druhýkrát v sezóne. V nedeľu bol v hre aj útočník Marián Gáborík, štatistiky produktivity si však nevylepšil. Jeho Los Angeles si doma poradilo s Tampou Bay 3:1. Definitívnu podobu výsledku dal už v 24. min Milan Lucic.

Do konca tretej tretiny zápasu Carolina - Arizona chýbalo 17 sekúnd a za stavu 4:4 sa schyľovalo k predĺženiu. Potom však domáci obranca Justin Faulk v presilovke prestrelil hosťujúceho brankára Andersa Lindbäcka a zabezpečil svojmu tímu víťazstvo. Faulk strelil v tejto sezóne už 9 gólov a všetky v presilových hrách. V tejto štatistike je najlepší v celej súťaži spoločne s Patrickom Kanom. "Vždy je vzrušujúce rozhodnúť zápas v závere a ešte z presilovky. Prvá moja strela bola zblkovaná, ale puk sa vrátil späť ku mne a na druhý pokus to už vyšlo," komentoval 23-ročný Faulk.

Sumáre NHL:

Carolina - Arizona 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Góly: 3. Versteeg, 19. McClement (Hanifin, Hainsey), 27. E. Staal (E. Lindholm, Versteeg), 56. Hainsey (Nordström, Nestrašil), 60. Faulk (Rask, E. Staal) - 1. Rieder (S. Elliott, Duclair), 17. Grossmann (Richardson, Martinook), 47. S. Elliott, 54. Vermette (Bödker, Ekman-Larsson)

Chicago - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 18. MARIÁN HOSSA (Seabrook, Toews), 41. Teräväinen (Keith, MARIÁN HOSSA), 59. Panarin (P. Kane, Hjalmarsson) - 26. Thorburn (Enström)
Marián Hossa (Chicago) odohral 17:30 min, 1 gól, 1 asistencia, 5 striel, 2 plusové body, prvá hviezda zápasu

New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 1. Stempniak (Cammalleri, Henrique), 13. Palmieri (Severson), 24. Henrique (A. Larsson), 47. Cammalleri (Severson, Henrique) - 21. Ekblad (Jágr, Barkov), 34. Huberdeau (Jágr, Ekblad)

New York Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 9. McDonagh (Yandle, Kreider), 14. Brassard (McDonagh, Rick Nash), 51. Brassard (McDonagh, Girardi), 59. Fast - 27. Methot (Prince, Dziurzynski)

Edmonton - Buffalo 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Góly: 10. Purcell (Hall, Draisaitl), 17. Eberle (Nugent-Hopkins), 19. Hall (Purcell, Justin Schultz), 58. Gazdic (Klefbom, Lander) - 7. Eichel (B. Gionta, J. McGinn), 54. O´Reilly (Bogosian, Colaiacovo)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 18:29 min, 1 strela, 1 plusový bod, 3 zblokované strely

Anaheim - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 21. Perry (Getzlaf, Vatanen), 36. Stewart (Thompson, Santorelli) - 4. Määttä (Crosby, Kunitz)

Los Angeles - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 13. Andreoff (Shore, Doughty), 21. McNabb Kopitar), 24. Lucic (J. Carter, McNabb) - 21. B. Boyle (Callahan)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:10 min, 2 strely, 1 plusový bod