29.3.2024
Cenu BABRÁK roka ešte asi stihne získať Plüss! To sa dá nedať?

Zdroj: jojšport

BERN / Nielen hokejová najvyššia súťaž vo Švajčiarsku NLA spoznala babráka roka, Martin Plüss bude v tejto "súťaži" asi konkurovať aj zbytku Európy.

V 28.kole privítal Bern na svojom ľade Biel a do zápasu vstúpil lepšie, keď domácich poslal do vedenia Conacher. Do prvej prestávky ale stihli hostia vyrovnať a druhú tretinu dokonca vyhrať 1:0. Domáci uragán ale prišiel v záverečnej časti hry a tri góly v sieti Bielu nasmerovali domácich ku všetkým bodom.

Päť minút pred koncom vrátil do hry hostí Moss, ktorý znížil na rozdiel jediného gólu. V samom závere pri hre bez brankára mohol o všetkom rozhodnúť Martin Plüss, z troch metrov nikým neatakovaný ale netrafil prázdnu bránku! Napokon sa ale aj tak stal hrdinom, pretože strelil víťazný gól na 4:3, ktorý znamenal všetky body pre domáci Bern.