Jela
19.4.2024
Košice otočili v Žiline z 0:3 na 4:3, Zvolen nestačil na Poprad

ŽILINA / Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom súboji 28. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny 4:3.

Zverenci trénera Rostislava Čadu využili zaváhanie Zvolena a dostali sa už na 2. mieste tabuľky. Žilinčanom sa nepodarilo prerušiť víťaznú sedemzápasovú sériu súpera, ktorú Košice predĺžili na osem duelov. Domáci viedli po I. tretine 3:0, ale Košice v druhej čati skorigovali na rozdiel jediného gólu. V záverečných minútach vyrovnal Suja a tri body pre Košice zariadil Jenčík.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 28. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Leblanc (Richard Huna, Róbert Huna), 12. Konečný, 17. D. Brejčák (Róbert Huna, Leblanc) - 31. P. Bartoš, 35. Bortňák (Boltun, Šoltés), 59. Suja (Bicek, E. Šedivý), 60. R. Jenčík (Cebák)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Gajan, Gavalier, 982 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Bajaník - Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, Kolena, D. Rehák
Košice: Melicherčík (17. Halász) - Deyl, Cebák, M. Macejko, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Hričina - Bortňák, Boltun, Matúš Chovan

Hokejisti Popradu uspeli na ľade Zvolena 3:1. "Kamzíkov" poslal za troma bodmi už 2. min zápasu Andreas Štrauch. O triumfe hostí definitívne rozhodla druhá tretina, ktorú Popradčania vyhrali 2:0. V 30. min skóroval a o tri minúty neskôr Matúš Paločko. "Bryndziari" síce v 56. min skorigovali, no nestačilo to ani na zdramatizovanie záveru. Zvolen po prehre klesol na tretiu priečku tabuľky.

HKM Zvolen - HK Poprad 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 56. R. Puliš (Demiters) - 2. Štrauch (B. Rapáč, L. Paukovček), 30. Bajaruns (Paločko), 33. Paločko (Š. Fabian, Kroták)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Jobbágy, Rovenský, 1187 divákov

Zvolen: S. Baroš (33. Petrík) - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač - P. Zuzin, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, R. Puliš - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Poprad: R. Svoboda - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, Bajaruns