11°
29.3.2024
Nitre prial Mikuláš! Po slabšom úvode zdolala Banskú Bystricu

NITRA / Hokejisti HK Nitra po nedeľňajšom 28. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže naďalej vedú ligovú tabuľku, zverenci Antonína Stavjaňu v nedeľu v domácom prostredí zdolali Banskú Bystricu 5:3.

Skóre zápasu otvoril v 7. minúte niekdajší topkanonier Nitry Roman Tománek a v 12. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov trinástym presným zásahom v sezóne Tomáš Zigo. Nitra vzápätí skorigovala gólom Stloukala. Zvyšok zápasu prebiehal v réžii domácich hokejistov. Za Nitru vyrovnal na 2:2 Laliberté, neskôr v rozpätí 43 sekúnd skórovali aj Milo a Blackwater. Už na 5:2 zvýšil opäť Laliberté, konečnú podobu výsledku dal v 54. minúte Rosandič

Nitra si pripísala už siedmy triumf za sebou, naposledy prehrala 17. novembra na ľade Piešťan.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 28. kolo:

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly: 13. Stloukal (J. Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, M. Slovák) - 7. R. Tománek (M. Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Kytnár, I. Ďatelinka), 54. Rosandič
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Baluška - Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 3355 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Lamper, Zigo, Matoušek - Gillies, Kytnár, L. Hvila - Roth, M. Hudec, R. Handlovský

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na ľade Martina 3:2 po predĺžení. Martinčania získali v I. tretine dvojgólové vedenie zásluhou presných zásahov F. Skladaného a Róberta Vargu. Hostia skorigovali v 30. min zásluhou gólu Melicháreka a vyrovnanie zariadil v 45. min obranca Hatala. Druhý bod pre "vojakov" zariadil v 23. sekunde predĺženia Lukáš Novák. Martin si pripísal šiestu prehru z ostatných siedmich duelov.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 15. F. Skladaný (Galamboš, P. Bačik), 17. R. Varga (M. Kokavec, Matejka) - 30. T. Melichárek (Róbert Petrovický, Koyš), 45. Hatala (D. Hudec, Michal Hlinka), 61. L. Novák (Drgoň)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Novák - Bogdaň, Smrek, 1990 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Trávniček, P. Bačik, Jáchym, Pokrivčák, T. Rusina - Kabáč, M. Dírer, Rzavský - Poliaček, Murček, Uhrík - F. Skladaný, Galamboš, Tibor Varga - R. Varga, Jurášek, M. Kokavec
Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, D. Rehák, Hatala, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, D. Hudec - Vozdecký, V. Nemec, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, Koyš - Berák, J. Švec, J. Gašparovič