30°
Adriána
26.6.2024
ME v plaveckých športoch: Nagy obsadil na dlhej polohovke 8. miesto časom 4:22,14

BELEHRAD / Slovenský plavec Richard Nagy obsadil na ME v Belehrade 8. miesto v disciplíne 400 m polohové preteky. Vo finále zaplával čas 4:22,14 min.

Nagy nedokázal zlepšiť svoj čas z dopoludňajších rozplavieb, ktorý mal hodnotu 4:21,39 min a zopakoval svoje umiestnenie, ktoré na rovnakej trati dosiahol pred dvoma rokmi v Ríme. Zlato získal Grék Apostolos Papastamos výkonom 4:10,83 min. Na stupňoch víťazov ho doplnili dvaja Maďari, strieborný Balázs Holló (4:11,51) a bronzový Gábor Zombori (4:11,70).

Teresa Ivanová sa predstavila v druhom semifinále 100 m voľným spôsobom a dohmatla na 7. mieste výkonom 55,18. Celkovo jej to stačilo na 10. priečku.

ME v plávaní v Belehrade - finále:

MUŽI: 400 m pol. pr.: 1. Apostolos Papastamos (Gréc.) 4:10,83 min, 2. Balázs Holló 4:11,51, 3. Gábor Zombori (obaja Maď.) 4:11,70,... 8. Richard NAGY (SR) 4:22,14