Smrť kosila na Giro d´Italia!

Smrť kosila na Giro d´Italia! Zdroj: sita - Wouter Weylandt
26 / ročný belgický cyklista Wouter Weylandt je v histórii štvrtou obeťou pretekov Giro d´ Italia.

Wouter Weylandt, ktorý vlani na Gire získal etapový vavrín, tvrdo dopadol v priebehu 3. etapy na asfalt počas zjazdu z Passo del Bocco, prvého vážneho kopca pretekov, asi 25 kilometrov pred cieľom.

Belgičan zavadil ľavým pedálom o múr, ktorý bol pri ceste a cez zvodidlá spadol o šesťdesiat metrov nižšie!!!

Po páde ležal člen stajne Leopard Trek nehybne na asfalte, bol v bezvedomí, z nosa sa mu valila krv. Lekár mu okamžite pichol atropínovú injekciu a prestrihol nožničkami pásku od prilby a dres, aby mohol vykonať masáž srdca. Vrtuľník Weylandta asi po štyridsiatich minútach transportoval do nemocnice, kde však svojím ťažkým zraneniam podľahol. "Navzdory nášmu okamžitému zásahu sme mu už nemohli pomôcť," priznal lekár Giovanni Tredici a dodal: "Mal fraktúry lebečných kostí a zranenú tvár."

Preteky pokračovali ďalej, ostatní cyklisti neboli o ťažkom páde Belgičana informovaní. Organizátori pretekov však následne z etických dôvodov zrušili slávnostné vyhlásenie víťazov. Wouter Weylandt sa mal stať v septembri prvýkrát otcom.

Smrteľná nehoda belgického pretekára Woutera Weylandta je prvou počas troch najdôležitejších etapových pretekov (Tour de France, Giro d´ Italia, Vuelta) od tragédie Fabia Casartelliho. Tento Talian zahynul ešte v ére, kedy neboli povinné prilby, a to v roku 1995 na Tour de France.

Zdroj: idnes/noviny.sk/TV JOJ

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 Kosti VII.
18:30 Kosti VII.
19:35 Profesionáli II.
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov IV.
20:10 9-1-1
18:20 Labková patrola II.
18:45 SpongeBob v nohaviciach IX.
19:10 Sníček a Dúhalka
16:55 Paddington
18:40 Tankový prapor
20:15 Kovbojové a vetřelci