Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Po výbornom 1. kole viedla, napokon piata. Vlhová má za sebou obráky v Kanade
Zdielať na

Po výbornom 1. kole viedla, napokon piata. Vlhová má za sebou obráky v Kanade

TREMBLANT / Bol to boj s vetrom v kombinácii s hustým snežením, ktoré zhoršovalo viditeľnosť predovšetkým v hornej časti trate. Po skvelom prvom kole napokon slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila piata v obrovskom slalome Svetového pohára v kanadskom Tremblante.

Pozrite si jazdu Petry Vlhovej v 2. kole.

Po úvodnej jazde bola na čele, no v druhej sa podmienky na zjazdovke zhoršovali a Slovenka stratila zo svojho náskoku takmer dve sekundy a v cieli mala manko 0,67 s. Preteky vyhrala Talianka Federica Brignoneová, ktorá sa najlepšie popasovala so snežením a náročnými poveternostnými podmienkami. Pódium doplnili Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska (+0,33) a Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,39 s).

Brignoneová tak vyhrala oba "obráky" v kanadskom stredisku a o deň vylepšila svoj rekord najstaršej víťazky obrovského slalomu SP. Zároveň dosiahla 23. víťazstvo v kariére a jubilejné desiate v disciplíne. V tejto sezóne má držiteľka veľkého krištáľového glóbusu z roku 2020 okrem dvoch triumfov na konte aj jedno pódium. Celkové vedenie v disciplíne v prebiehajúcej sezóne však udržala Gutová-Behramiová.

Vlhová figurovala po prvom kole, ktoré staval jej tréner Mauro Pini, na čele s náskokom päť stotín sekundy na Shiffrinovú. V sekunde pritom boli len štyri lyžiarky a Brignoneová bola šiesta s mankom 1,22 sekundy. Vo finálovej jazde sa však podmienky zhoršili, vietor v kombinácii s hustým snežením výrazne znižoval viditeľnosť, najmä v hornej časti trate. Už od štartu druhého kola sa Vlhovej náskok výrazne skresával a v polovici trate z neho stratila sekundu.

Brignoneovej vyšla najlepšie práve prvá problematická časť, kde získala až trištvrte sekundy. Náskok pomaly navyšovala a potvrdila formu zo sobotňajších pretekov, ktoré taktiež postihli nepriaznivé podmienky.

Súvisiace články

Najčítanejšie