Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Vlhová hodnotí Levi pozitívne: Skoro štyri excelentné jazdy
Zdielať na

Vlhová hodnotí Levi pozitívne: Skoro štyri excelentné jazdy

LEVI / Slovenská lyžiarka Petra Vlhová i tréner Mauro Pini hodnotia uplynulý víkend SP v Levi pozitívne napriek tomu, že body jej priniesol iba jeden z dvojice slalomov. Vlhová sobotňajšie preteky vyhrala a o deň neskôr bola na najlepšej ceste k ďalšiemu triumfu, no dostala špicara a do cieľa neprišla. Vo Fínsku však potvrdila formu z úvodných pretekov seriálu v rakúskom Söldene, kde obsadila v obrovskom slalome tretie miesto.

"My hodnotíme Levi veľmi dobre, podala som skoro štyri naozaj excelentné jazdy. Som rada, že som ukázala to, čo na tréningu. Stále to samozrejme bolí, vypadnutie je jedno z tých horších. Stále ma to mrzí, ale taký je šport," uviedla Vlhová.

Napriek nulovému bodovému zisku v nedeľňajších pretekoch vidí spolu s Pinim zlepšenie vo výkonnosti. Tréner ju prirovnal k nej samej z olympijskej sezóny spred dvoch rokov, samotná lyžiarka sa taktiež cíti sebavedomejšie. "Myslím si, že som na tom ešte lepšie ako pred dvoma rokmi. Mám za sebou ťažkú sezónu, ktorá mi toho viac ukázala. Som vyspelejšia, mám viac skúseností a väčší pokoj v duši. Moje sebavedomie je naviac ešte o level vyššie ako pred dvoma rokmi. Preto si verím v každom kole a v každom oblúku," povedala Vlhová.
Dvadsaťosemročná lyžiarka však pripustila, že tentoraz vypadnutie vstrebáva horšie než inokedy. Po prvom kole mala v nedeľu pred druhou v poradí komfortný náskok 0,76 sekundy, no napriek tomu nekalkulovala a aj v druhom išla naplno. "Je to bežná vec, ktorá sa stáva. Vždy s tým počítam, ale keď to príde, je to ťažké. Išla som na riziko a na víťazstvo, všetci to videli. Bohužiaľ, stalo sa, taký je šport. Ja som rada, že som predviedla svoj najlepší výkon vôbec. Vždy keď sa niečo takéto stane, snažím sa na to rýchlo zabudnúť, pretože to už nezmením. Toto vypadnutie je však vo mne trocha dlhšie a mrzí ma viac, ako ostatné. Potrebujem čas a zmenu prostredia, aby som to vstrebala."
Vlhová aj vo Fínsku ukázala, že ju lyžovanie stále baví a napĺňa. "Verím si, to je základ môjho výkonu. Potom zo mňa vyžaruje ten pokoj. Všetko na trati mám premyslené a nad všetkým rozmýšľam dopredu. Každá jedna bránka, každý jeden hrb aj nájazd do strminy som mala rozmyslený. Sú tam aj iné veci - mám pokoj v osobnom živote i tíme. Veľmi si rozumiem s Maurom aj s ostatnými členmi, sme jeden celok. Momentálne som na lyžiach šťastná a užívam si to," zdôraznila.
Tréner Pini pripomenul, že hnev ku športu a najmä športovcom patrí. Vlhová by ho mala podľa neho premeniť na motiváciu. "Sú to zmiešané pocity, ale sme určite skôr pozitívni. Byť trocha nahnevaný je však pre športovca dôležité. Zároveň je dôležité nenechať to prerásť do niečoho negatívneho, ale premeniť to na ďalšiu motiváciu. Je dobré mať tieto pocity, zvládať ich a pomaly zabudnúť," uviedol Švajčiar. "Pre nás je dôležité udržať Petru na tejto úrovni. Keď už raz je na tomto leveli, som si istý, že môže ísť ešte ďalej."
Vlhová mala odchod z Levi naplánovaný na stredu a teraz čaká ju oddych na Slovensku. Ďalšie preteky pôjde 25. novembra a 26. novembra v americkom Killingtone, kde je na programe "obrák" a slalom. O týždeň neskôr sú v itinerári SP dva obrovské slalomy v kanadskom stredisku Tremblant.

Súvisiace články