V 3. kole SP Škantárovci až štvrtí, no možno s celkovým prvenstvom
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: TASR
Hochschornerovci skončili druhí
Ich celkové prvenstvo sa potvrdí až po kontinentálnych pretekoch na panamerickom šampionáte v kanadskom Kananaskise 1.-2. augusta, ktorý sa zaratúva do SP a kam teoreticky môžu vycestovať adepti na celkový triumf. V Augsburgu medzi deblistami vládli Nemci Becker - Henze pred trojnásobnými olympijskými víťazmi, slovenskými deblistami Pavlom a Petrom Hochschornerovcami (strata +2,31) a Čechmi Volfom - Štěpánkom (+3,34), štvrtí Škantárovci na víťazných Nemcov stratili 3,41 sekundy.
Vo finále deblistov zvládli záverečnú jazdu famózne domáci Nemci Becker Henze, ktorí vďaka víťazstvu poskočili v celkovom poradí na 3. priečku. Bratia Hochschornerovci mali ešte teoretickú nádej na jubilejný 10. zisk prvenstva v SP, no v Augsburgu nezvíťazili a druhé miesto znamenalo, že Škantárovci by museli skončiť až deviati, aby ich Hochschornerovci preskočili.
Hochschornerovcom veľa nechýbalo, zaskočili ich však výborní Nemci Becker - Henze, ak by bolo poradie opačné, tak by sa Hochschornerovci stali celkovými víťazmi. Škantárovci sa tešili z blízkosti veľkého glóbusu, ktorý by bol premiérový v kariére, zaslúžene. Všetky tri preteky SP zvládli bez výraznejšieho zakolísania, s prvou, druhou a štvrtou priečkou. Vo finále v Augsburgu si v perejách rieky Lech naštrbili výsledný čas jedným ťukom na 16. bránke, bez neho by skončili druhí.
O celkove tretiu priečku bojovali aj ďalší slovenskí deblisti Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, ich najväčšímí súpermi boli Francúzi Lefevre - Chanut, tí však finálovú jazdu nedokončili. Škoda, že Kučera s Bátikom boli vo finále pomalší, až ôsmi, pripísali si aj štyri trestné sekundy, a tak klesli na 5. priečku celkového poradia SP.
Finálové výsledky:
C2: 1. Marcus Becker - Stefan Henze (Nem.) 112,04 (0), 2. Pavol a Peter Hochschornerovci (SR) 114,35 (0), 3. Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek (ČR) 115,38 (2), 4. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 115,45 (2), ... 8. Tomáš Kučera - Ján Bátik (SR) 124,40 (4)
Poradie v SP po 3. kole v Augsburgu:
1. Ladislav a Peter Škantárovci 134 bodov, 2. Pavol a Peter Hochschornerovci 129, 3. Marcus Becker - Stefan Henze (Nem.) 126, 4. Timothy Baillie - Etienne Stott (V. Brit.) 112, 5. Tomáš Kučera - Ján Bátik (SR) 112 (pri rovnosti rozhodoval lepší výsledok v Augsburgu)