Jaroslav
27.4.2024
Kuzminová (28) suverénnou víťazkou šprintu v Anterselve

Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová zvíťazila v rýchlostných pretekoch na 7,5 km, ktorými sa v talianskom stredisku Anterselva začalo 6. kolo Svetového pohára 2012/13.

Bol to jej štvrtý kariérny triumf v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus, dvanástykrát sa dostala medzi elitné trio. Dvadsaťosemročná rodáčka z ruského Ťumenu štartujúca už štvrtú sezónu v slovenskom drese perfektne zvládla obe strelecké položky, keď trafila všetkých desať terčov. Olympijská víťazka v tejto disciplíne z Vancouveru 2010 sa vôbec po prvý raz v aktuálnej sezóne postavila na stupne pre medailistky. Druhá skončila Kaisa Mäkäräinenová, ktorá s jedným trestným okruhom zaostala o 16,7 s, tretie miesto patrilo Bieloruske Darji Domračevovej, ktorá bola o ďalších päť sekúnd pomalšia.

Bodovala aj ďalšia slovenská biatlonistka Janka Gereková, ktorú klasifikovali na 24. mieste. O lepší výsledok sa pripravila na strelnici, keď na oboch položkách nechala stáť po jednom terčíku a trať si tak predĺžila o dva 150 m dlhé trestné okruhy. Zvyšné tri Slovenky sa nekvalifikovali ani do sobotných stíhacích pretekov, v ktorých bude štartovať iba 60 najlepších zo šprintu. Ľubomíra Kalinová pri svojej tohtosezónnej premiére vo SP finišovala na 71. pozícii, Matina Chrapánová skončila osemdesiata a Terézia Poliaková sa v 99-člennom štartovom poli zaradila na 95. priečku.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km - Anterselva:

1. Anastasia Kuzminová (SR) 20:18,6 min (0 trestných okruhov), 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +16,7 s (1), 3. Darja Domračevová (Biel.) +21,9 (1), 4. Olena Pidrušná (Ukr.) +26,1 (0), 5. Nadine Horchlerová (Nem.) +36,1 (0), 6. Oľga Viluchinová (Rus.) +37,1 (0), ... 24. Janka Gereková +1:24,3 (2), 71. Ľubomíra Kalinová +2:54,3 (2), 80. Martina Chrapánová +3:14,2 (3), 95. Terézia Poliaková (všetky SR) +4:27,8 (3)

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU ZADARMO.