Polojasno
18°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
Debnárová na MS dvakrát zlatá, SR domov so 6 kovmi
Zdielať na

Debnárová na MS dvakrát zlatá, SR domov so 6 kovmi

Slovenskí reprezentanti v pretláčaní rukou sa z 34. majstrovstiev sveta v brazílskom stredisku Sao Vicente (13. - 16. 9.) vrátia domov so šiestimi medailami (bilancia: 2 - 4 - 0), všetky získali v seniorských kategóriách.

Lucia Debnárová opäť nesklamala

O dva najcennejšie kovy sa postarala Lucia Debnárová v kategórii do 60 kg, ktorá v sobotu triumfovala v súťaži ľavou rukou (obhájila primát z predchádzajúcich MS 2011 v kazašskom Almaty) a v nedeľu pridala v "šesťdesiatke" zlato aj v "pravačke" (vlani v Almaty druhá v tejto disciplíne). O dve striebra pre SR sa zaslúžil Juraj Michalička v hmotnosti nad 110 kg (v sobotu v "ľavačke" a v nedeľu v súťaži pravou rukou), ďalšie dve druhé miesta pridali v prvý víkendový deň v súťaži ľavou rukou Snežana Babajevová (do 50 kg) a Ján Vojenčák (do 70 kg).

"Lucia si počínala v celej súťaži neuveriteľne suverénne. Po včerajšom excelentnom výkone nenašla ani dnes premožiteľku a stala sa dvojnásobnou majsterkou sveta. Svoju výraznú prevahu vo svojej kategórii ešte viac zdôraznila vo finále, keď svoju súperku bleskovo ´zahodila´ hneď po prvom štarte," informoval v nedeľu večer šéf slovenskej výpravy na MS v Brazílii Róbert Čapla na margo Debnárovej vystúpenia. Dvadsaťpäťročná Senčanka má vo svojej zbierke už 5 najlesklejších kovov z MS v kariére.

Michalička nestačil iba na Puškara

Pri nedeľňajšom vyvrcholení v "pravačke" uspel aj Juraj Michalička v najťažšej kategórii nad 110 kg. "Juro prešiel kvalifikáciou bez zaváhania a štyri vyhrané duely mu zaručili medailu. Vo štvrťfinále podľahol Ukrajincovi Puškarovi. V semifinále však nedal žiadnu šancu bulharskému protivníkovi a vo finále si zopakoval súboj s Puškarom, ten však mal výraznú silovú prevahu. Juro tak skončil druhý," zhodnotil Róbert Čapla aj výkon pretláčača AWK Zvolen.

Slovensko síce nezopakovalo svoju medailovú bilanciu z vlaňajších MS v Almaty (4 - 2 - 2, z toho medzi seniormi 4 - 1 - 1), napriek tomu dokázalo svoju príslušnosť k absolútnej špičke. Na svetových šampionátoch získala SR v doterajšej histórii (vrátane juniorských) spolu 77 medailí (28 - 28 - 21).

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

sita, Lucia Debnárová

Súvisiace články