Juraj
24.4.2024
Bratislavský Night Run. Prvý raz naživo, pozrite sa

V sobotu večer odštartovala TV JOJ beh nočnou Bratislavou Night Run. Prvý raz ako súčasť spravodajskej relácie ŠPORT. Víťazom sa stal triatlonista Richard Varga z J&T Sport team Bratislava v čase 27:33 minút. Ako prvá žena dobehla Lucia Janečková s časom 32:28 minút.

Naplno si užite svojich 9 kilometrov

"Teraz sa už na živo spájame s bratislavským nábrežím Riverpark. Tu je už 4 000 bežcov pripravených na štart nočného behu Bratislavou Night Run 2012. Pozdravujeme všetkých behu chtivých nadšencov. Naplno si užite svojich 9 kilometrov," odštartoval Peter Hollý v relácii ŠPORT krátko po 20tej hodine na TV JOJ.

Víťazom 4. ročníka Bratislavského nočného behu sa stal slovenský triatlonový reprezentant Richard Varga, ktorý deväťkilometrovú trať zvládol za 27:33 min. Dvadsaťtriročný londýnsky olympionik predstihol takmer celú slovenskú bežeckú elitu, vrátane dvojnásobného víťaza tohto podujatia (2009, 2010) Juraja Vitka.

Najnáročnejších posledných 1 500 metrov

Kysučan behajúci vo farbách portalu behame.sk finišoval s odstupom 34 sekúnd na druhom mieste, tretí bol jeho klubový kolega Jozef Urban (28:43). "Preteky som si užíval, absolvoval som ich len v rámci tréningu a prípravy na záver seriálu MS v triatlone. Najnáročnejších bolo posledných 1 500 metrov, lebo to bola dlhá rovinka," povedal v cieli Richard Varga, 22. najlepší triatlonista OH v Londýne, ktorý už bol na Bratislavskom nočnom behu pred dvoma rokmi druhý a vlani štvrtý.

V súťaži žien 17-ročná Lucia Janečková z Nových Zámkov prekvapujúco zdolala o 6 sekúnd maratónkyňu - olympioničku Katarínu Berešovú. Víťazka dosiahla čas 32:28 min. Tretiu priečku si rovnako ako vlani vybojovala Ľubomíra Maníková zo Spartaka Dubnica nad Váhom (33:27 min).

Splnil sa tajný cieľ

"Som rada, že sa mi splnil tajný cieľ a zdolala som Katku Berešovú. Keď zdoláte veľké meno, vždy je to príjemné," tešila sa nádejná Janečková. Na 4. ročníku Bratislavského nočného behu - River Park Night Run štartovalo celkovo rekordných 3535 vytrvalcov, medzi nimi napríklad aj bývalý špičkový tenista Dominik Hrbatý, ktorý dobehol celkovo na 36. mieste. Tu si pozrite unikátny klip.

Výsledky:

MUŽI: 1. Richard Varga (J&T Sport team Bratislava) 27:33 min, 2. Juraj Vitko 28:07, 3. Jozef Urban (obaja behame.sk) 28:43, 4. Marián Dávidík (Kobra Bratislava) 28:51, 5. Tibor Sahajda (JM Demolex Bardejov) 29:07, 6. Martin Guttmann (behame.sk) 29:58.
ŽENY: 1. Lucia Janečková (AC Nové Zámky) 32:28 min, 2. Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice) 32:34, 3. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica n/V.) 33:27, 4. Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) 34:51, 5. Alena Pochybová (MKŠS Kysucké Nové Mesto) 35:21, 6. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 35:36.