Útočník Bližňák: Kompetentní by sa mali zamyslieť a niečo robiť

Útočník Bližňák: Kompetentní by sa mali zamyslieť a niečo robiť

KOLÍN NAD RÝNOM / Slovenská hokejová reprezentácia ukončila svetový šampionát v Nemecku a vo Francúzsku prehrou 2:4 s hviezdami z NHL nabitým tímom Švédska. Takto zhodnotili účinkovanie na šampionáte hráči.

"Myslím si, že z posledných troch zápasov, čo sme odohrali, to bol náš najlepší výkon. Škoda, že sme na začiatku nevyužili šancu, ktorú mala moja formácia. Marcel Haščák išiel sám na brankára, nepremenil, a z následného protiútoku sme inkasovali gól. Ak by bolo 1:0 pre nás, bolo by to iné. Škoda. To je hokejové umenie, ktoré Švédi majú. My sme sa trápili so zakončením počas celého šampionátu," zamyslel sa po zápase v mixzóne útočník Mário Bližňák.fa

Podľa 30-ročného rodáka z Trenčína nás v súboji s "Tromi korunkami" podržali najmä obaja gólmani. "Chytali skvele. Jaro Janus sa s tým po príchode do bránky dobre popasoval a dal nám šancu, aby sme do poslednej minúty bojovali o body. Klobúk dolu pred ním aj pred chalanmi zo štvrtého útoku, ktorí mali viac energie ako my a boli oddýchnutejší z predchádzajúcich zápasov. Trochu z nich spadol stres, keďže nám v pondelok pomohli zachrániť sa Dáni. Je to výborná skúsenosť aj pre nich. Za výkon v poslednom stretnutí sa nemáme za čo hanbiť. Na začiatku turnaja sme stratili body a to rozhodlo,“ zhodnotil Bližňák účinkovanie Slovenska v Kolíne nad Rýnom.

Hokejisti s dvojkrížom na prsiach odohrali dobré stretnutie, no dôležité je spomenúť aj to, že nikomu zo zúčastnených už o nič nešlo. Švédi sa šetrili na štvrťfinále a Slováci sa túžili rozlúčiť dobrým výsledkom. "Vedeli sme, že sú na tom kombinačne veľmi dobre. Samozrejme, že mali celý zápas prevahu a že sme sa dostávali pod tlak. Brankári nám však veľmi pomohli. Možno by zapli na vyššie obrátky. ak by sme viedli my. Sú to páni hráči, ktorí pôsobia v NHL a my sme sa mohli od nich len učiť. Myslím si však, že sme výkonom v poslednom stretnutí zanechali dobrý dojem,“ vzdal kompliment súperovi Bližňák.

Kompetentní by sa mali zamyslieť

Odchovanec dubnického hokeja to, že cestoval do Kolína nad Rýnom neľutuje. "Je to neúspech, keďže sme turnaj odohrali tak, ako sme ho odohrali. Treba si však aj zo zlého zobrať to pozitívne. Je to skúsenosť a človek nikdy nevie, či sa ešte na nejaké majstrovstvá dostane. Takže som rád, že som sem pricestoval. Vážim si to a nič neľutujem."

Len jedno víťazstvo, aj to v predĺžení s odretými ušami s Talianskom, a celkovo iba štyri body, sú zlou vizitkou slovenského hokeja. O tom, že s tým niečo treba robiť, vie aj Bližňák. "Hovorí sa o tom už dlhé roky a vždy sa niečo spraví, až keď je najhoršie. Teraz sa to takmer stalo, viselo to na vlásku. Určite by sa zodpovední a kompetentní mali zamyslieť nad smerovaním slovenského hokeja, pretože nám uteká vlak a špička je niekde úplne inde. Momentálne sa radíme k tímom dolu a je len otázka času, kedy sa niečo stane. Dúfam, že sa niečo zmení a budeme znovu hrať dobrý hokej, pretože ľudia na Slovensku tento šport milujú. Boli skvelí aj tu v Kolíne. Povzbudzovali nás aj keď sme prehrávali s USA 1:6 alebo s Ruskom 0:6. Ďakujem, že merali do Nemecka cestu a že nám vytvorili peknú atmosféru,“ poďakoval sa na záver niekdajší útočník bratislavského Slovana.

Zdroj: noviny.sk, SITA

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:00 Máša a medveď I.
16:10 Ocko hrdina
16:20 Ovečka Shaun I.
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové