Slovákov budú hnať dopredu aj Peter Nagy, Pavol Habera či raper Ego

Slovákov budú hnať dopredu aj Peter Nagy, Pavol Habera či raper Ego Zdroj: sita
KOLÍN NAD RÝNOM / Slovenskú hokejovú reprezentáciu delí už len krátky čas od jej úvodného vystúpenia na 81. majstrovstvá sveta v Nemecku a Francúzsku. Zverenci trénera Zdena Cígera v sobotu od 16.15 h nastúpia proti výberu Talianska.

Predpoludním absolvovali krátke rozkorčuľovanie a teraz ich čaká už len oddych a počas neho koncentrácia na popoludňajšie stretnutie. "Chlapci majú chuť a sú dobre naladení. Sú nastavení na to, aby sme potešili divákov a našich fanúšikov. Verím, že sa vypnú k dobrému a disciplinovanému výkonu, a že sa im bude dariť. Postupne zdokonaľujeme veci, ktoré od chlapcov chceme - vyvážený aktívny hokej, v úvode pozornejšie v obrane. Všetko založené na tom, aby sme často strieľali a dávali góly," prezradil asistent trénera Július Šupler pri odchode do šatne a doplnil: "V našom tíme nemožno hovoriť o rozdielových hráčoch, rozhodujú chyby a ich využívanie."

Slováci už majú vybraté aj pesničky, ktoré im organizátori zahrajú počas prípravy na zápasy či počas nich. Z reproduktorov v kolínskej Lanxess Arene tak bude možné počuť Petra Nagya a jeho "Aj tak sme stále frajeri", Daru Rolins (Čo o mne vieš), Pavla Haberu (Je to vo hviezdach), Žijeme len raz od rapera Ega a "Čo som sa po horách nachodil" Michala Dočolomanského z muzikálu Na skle maľované.

Zdroj: noviny.sk/SITA

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
08:50 Levia stráž II.
06:55 Panelák
07:40 Panelák
08:35 Amerika má talent XII.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
07:10 Dobrou noc a hodně štěstí
08:55 Hrdinové ohně
11:15 O myšce a medvědovi