25°
Florián
4.5.2024
Lewandowski strelil 100. bundesligový gól

MAINZ / Víťazstvo Bayernu Mníchov na trávniku Mainzu (3:0) v sobotňajšom súboji 7. kola I. bundesligy režíroval poľský kanonier Robert Lewandowski.

V rozpätí 13 minút druhého polčasu (51. a 63.) strelil dva góly a prekonal tým hranicu 100 presných zásahov v nemeckej najvyššej súťaži. Momentálne ich má na konte 101. Najprv hlavou parádne zatočil do siete loptu po centri Kingsleyho Comana a potom sa uvoľnil na hranici ofsajdového územia a po "blafáku" brankárovi Lorisovi Kariusovi zvýšil na 2:0 pre favorita. Víťazstvo Bayernu neskôr dovŕšil iba 19-ročný Francúz Coman. Bayern má zo 7 zápasov plný počet 21 bodov a skóre 23:3.

Dvadsaťsedemročný Lewandowski dosiahol 74 ligových gólov ešte vo farbách Borussie Dortmund v rokoch 2010 - 2014, ďalších 27 pridal v drese súčasného bavorského zamestnávaľa. Potreboval na to 168 zápasov. V tejto sezóne má ofenzívne ladený Poliak na konte už 10 gólov. Ešte v čerstvej pamäti je jeho utorková kanonáda do siete Wolfsburgu (5:1), keď za 9 minút nasúkal 5 gólov. "Stále si musíte veriť, že skórujete. Aspoň ja idem s týmto cieľom do každého zápasu," uvedol Lewandowski a na potvrdenie svojich slov odhalil tričko s číslom 100, ktoré skrýval pod zápasovým dresom.