Slováci nestačili na Grécko v prípravnom zápase. V Heraklione prehrali 1:4
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Dávid Strelec sa vrátil z "Áčka"
HERAKLION / Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali v sobotnom (7. 6.) prípravnom zápase s Gréckom 1:4. Víťazný gól v gréckom Heraklione vsietil v 66. minúte útočník Vangelis Pavlidis.
Spomedzi šiestich vzájomných duelov v histórii prehrali Slováci štvrtý. V 12. minúte nepremenil pokutový kop Ondrej Duda po faule na Dávida Strelca. Slováci nastúpia v ďalšom dueli v maďarskom Debrecíne proti Izraelu.
Začiatok zápasu naznačil, že obe mužstvá sa vyhýbajú hre v strede poľa a snažia sa presadzovať priamo. Po úvodných desiatich minútach sa v pokutovom území ocitol v do
brej pozícii Strelec, ktorého pri snahe zakončiť fauloval brankár Mandas. Rozhodca neváhal a nariadil penaltu. Loptu si postavil Duda, no jeho strelu k ľavej žrdi Mandas vystihol a vyrazil.
Ako prví sa z gólu radovali domáci
V 16. minúte využil zmätok pred bránkou Konstantelias a otvoril skóre. Gréci pôsobili odhodlanejšie a vytvárali si viac šancí. Slovensku sa podarilo vyrovnať po polhodine hry, keď Hancko zužitkoval šikovnú prihrávku Strelca a presadil sa v šestnástke.
Krátko nato mohol poslať Slovákov do vedenia, no jeho hlavičku Mandas skvele zneškodnil. Do konca prvého dejstva sa ešte do zakončenia dostali Tupta a Bero, ale grécky brankár opäť podržal svoj tím.
Po prestávke Gréci mierne znížili tempo
No Slovákov do výraznejších príležitostí nepustili. V 65. minúte sa opäť presadili – Pavlidis si výborne nabehol na center Masourasa a tvrdou strelou zblízka nedal Dúbravkovi šancu. Domáci pokračovali v nátlaku a Dúbravka musel viackrát zasahovať.
V 84. minúte to z väčšej vzdialenosti skúšal Bakasetas. O dve minúty neskôr pridal tretí gól striedajúci Douvikas a skóre uzavrel vlastný gól Hrnčára v nadstavenom čase, čím spečatil prehru Slovenska 1:4.