Chambers si proti Vladimirovi Kličkovi verí, chce vrátiť titul do USA
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Hendikepom bude výška i váha
Rešpekt sa u 27-ročného Chambersa pred šampiónom troch organizácií nedal vo štvrtok pozorovať.
"Teraz som blízko cieľa, ktorým je zisk titulu majstra sveta a jeho prinavrátenie tam, kam patrí - do Ameriky," citoval portál abendblatt.de slová amerického vyzývateľa. "Mentálna sila je s veľkou pravdepodobnosťou kľúčom k úspechu," dodal Chambers, prezývaný pre svoju rýchlosť "Rýchly Eddie".
Hendikepom Chambersa v súboji so šampiónom organizácií IBF, WBO a IBO bude menšia výška i nižšia hmotnosť. Vladimir Kličko je vyšší o 15 cm a ťažší o 15 kg. Boxer, ktorý vyrástol v americkej "oceľovej metropole" Pittsburgh a navonok pôsobí ako univerzitný študent, však týmto parametrom neprikladá veľký význam.