Zatiahnuté
19°
Bratislava
Zdenka
23.9.2025
Vo finále ženskej žrdi senzácia
Zdielať na

Vo finále ženskej žrdi senzácia

maskot

Zdroj: tasr

zlato pre Rogowskú

Isinbajejová nezdolala 475 cm, svoju základnú výšku, ďalšie dva pokusy si preniesla na 480 cm, no úspešná nebola a Rogowská sa mohla radovať z titulu. Poľka začala už na 440 cm, na 1. pokus prekonala aj 455, na druhý 465, na prvý ako jediná 475 a skončila na neúspešných 480.

Slzy v očiach mala Jelena Isinbajevová, svetová rekordérka, dvojnásobná svetová šampiónka a dvojnásobná olympijská víťazka. Tretie zlato na MS sa jej nepodarilo vybojovať, možno aj preto, že ju rozrušilo finále žesnkého stípla s hučiacim hľadiskom. V sezóne utrpela po 19 víťazstvách za sebou senzačnú prehru na mítingu v Londýne práve s Rogowskou a akoby naznačila, že v Berlíne nebude vo svojej koži. Zlatá Poľka, na OH v Aténach bronzová, využila svoju psychickú výhodu a získala skalp, na ktorý bude asi celý život spomínať. Finále ženskej žŕdky malo vyložene poľský nádych, aj so striebornou Monikou Pyrekovou. Neúspech dvojnásobnej majsterky sveta Dragilovej v kvalifikácii zmiernila taktiež so striebrom jej krajanka Američanka Chelsea Johnsonová. Berlínske finále vojde do histórie s dvoma striebornými skokankami.

Finálové výsledky
žrď žien: 1. Anna Rogowská (Poľ.) 475, 2. Chelsea Johnsonová (USA) 465 a Monika Pyreková (Poľ.) obe 465, 4. Silke Spiegelburgová (Nem.) 465, 5. Fabiana Murerová (Braz.) 455, 6. Kate Dennisonová (V. Brit.) 455