Matúš
21.9.2024
Šaľa napriek výhre vypadla z Pohára EHF

Slovan Duslo Šaľa - FTC Budapešť 31:26

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa zvíťazili v odvete 2. kola Pohára EHF nad Budapešť Bank FTC 31:26.

So súťažou sa však slovenské vicemajsterky rozlúčili, keďže v minulotýždňovom úvodnom dueli podľahli Maďarkám vysoko 23:41.

Slovan Duslo Šaľa - Budapest Bank FTC 31:26 (16:13)      Zostava a góly Dusla: Némethová - Trochtová 2, Martanovičová 7, Braunová, Bérešová, Čamajová 4, Váradyová 4, Pileková 1, Popluhárová 13/4, Czánik, Machaliková, Szarková.      Najlepšie strelkyne FTC: Kenyereová 8/4, Szamoránska 7      Rozhodovali: Masičová, Maričová (Srbsko), 7m hody: 5/4 - 5/5, vylúčené: 5:11, 600 divákov.            Na úvod zápasu sa vedenie domáceho HK oficiálne rozlúčilo s dlhoročnými oporami Andreou Šalatovou a Janou Fabiánovou (tretia veteránka Marcela Fečová absentovala). Potom sa už mohla začať cesta slovenského vicemajstra za čestnou víťaznou rozlúčkou s pohárovou Európou, keďže po minulotýždňovom 18-gólovom debakli v Budapešti o postupe Fradi pochyboval málokto.      Prvý polčas bol v réžii domácich, ktoré prehrávali iba v úvode 1:2. Potom prebrali taktovku zápasu a hostky iba doťahovali. Do trojgólového vedenia išli chemičky až v úplnom závere prvého dejstva.      Cez prestávku sa o rozruch postarala početná, hlučná a viditeľne alkoholom posilnená skupinka fans Ferencvárosu, ktorá veľkým transparentom pozdravila aj lídra vládnej SNS Jána Slotu. Situácia sa však posilneným hliadkam mestských i štátnych policajtov z rúk nevymkla.      Po zmene strán boli aktívnejšie Šaľanky, ktorých základnú zostavu trénerka Braunová nepustila z palubovky. Slovenský vicemajster si najmä zásluhou najlepšej strelkyne zápasu Popluhárovej v 25.minúte vybudoval 7-golový náskok, ktorý stačil súper do konca stretnutia iba skorigovať.      Trénerka Dusla Darina Braunová: "Som rada, že sme zvíťazili a aspoň čiastočne sa rehabilitovali za prehru v prvom zápase. Víťazstvo sme si zaslúžili, keďže sme sa vyvarovali chýb, ktoré sme v Budapešti vyrábali ako na bežiacom páse."