19.5.2024
Ženy ŠKP neuspeli proti Ikastu

Zdroj: SITA

Ikast-Brande EH (Dán.) - ŠKP Bratislava (SR) 38:29

Po piatkovom neúspešnom výsledku s rumunským C.S. Rulmentul-Urban Brašov (21:30) nestačili ani na favorizovaný domáci tím Ikast-Brande EH, ktorému v sobotu podľahli 29:38 (15:18). Zverenky trénera Štefana Katušáka sú tak stále v tabuľke bez zisku bodu a už prišli aj o teoretickú šancu postúpiť do hlavnej súťaže. Slovenský šampión zakončí svoje účinkovanie súbojom s poľským Lublinom (13.30 h).
Do hlavnej súťaže Ligy majstrov, ktorá má už istých 12 účastníkov, postupujú iba štyria víťazi skupín II. fázy kvalifikácie. Pre tucet neúspešných družstiev z II. fázy vrátane bratislavského ŠKP sa vystúpenie na európskej scéne v sezóne 2008/2009 nekončí - bude pokračovať v 3. kole Pohára EHF.

Výsledky - II. fáza kvalifikácie Ligy majstrov žien 2008/2009 - 3. skupina - sobota:
Ikast-Brande EH (Dán.) - ŠKP Bratislava (SR) 38:29 (18:15)
Najviac gólov za Ikast: Nybergová 8, Nöstvoldová 6, Sjöbergová 5,...Hammersengová 2
Zostava a góly ŠKP: M. Sůkalová, Vaverková - Cicmanová 1, Štetáková 2, Z. Janšáková 2, H. Janšáková 6, M. Školková 3, Beňušková 12/7, Madarová, Bachratá, Szöllösiová, Súkenníková 3, Styková, Baloghová
Pok. hody: 6/5 - 7/7, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Nikolovski a Kolevski (obaja z Maced.), 450 divákov

Bratislavčanky sa favorita nezľakli a v I. polčase sa odohrávala vyrovnaná partia. Hráčky ŠKP dokonca niekoľkokrát viedli o jeden - dva góly, ale v závere dejstva sa domácim predsa len podarilo získať mierny náskok a na prestávku odchádzali za priaznivého stavu 18:15. Po zmene strán sa slovenský šampión dotiahol na 18:20, ale v ďalších minútach narástol rozdiel v prospech dánskeho tímu na sedem gólov (30:23). Hráčky Ikastu, v drese ktorých nastúpili viaceré nórske olympijské víťazky na čele s najlepšou hádzanárkou sveta za uplynulý rok Gro Hammersengovou, potom ešte zvýraznili svoje vedenie až na konečných 38:29.

SPR ASSECO BS Lublin (Poľ.) - C.S. Rulmentul-Urban Brašov (Rum.) hrá sa od 16.30 h