Lyžiarka Petra Vlhová s teplotami v Záhrebe štvrtá

Lyžiarka Petra Vlhová s teplotami v Záhrebe štvrtá

ZÁHREB / Slovenská slalomárka Petra Vlhová skončila v slalome v Záhrebe na 4. mieste. Nezvládla spodnú časť druhého kola. Preteku dominovala Američanka Mikaela Shiffrin.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste v stredajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v chorvátskom Záhrebe. V atraktívnych pretekoch o korunku "Snehovej kráľovnej" pod reflektormi na vrchu Sljeme nad chorvátskou metropolou Vlhovej chýbalo 13 stotín sekundy na to, aby dosiahla na pódiové umiestnenie. O toľko ju v súčte dvoch kôl zdolala Švédka Frida Hansdotter.

Vlhová v Záhrebe tesne nezavŕšila desiatku pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára, zatiaľ osemkrát skončila do tretieho miesta v slalome a raz v paralelnom slalome. V aktuálnej sezóne zo štyroch odjazdených slalomov a dvoch paralelných slalomov 22-ročná Liptáčka trikrát stála na pódiu (1-2-0) - najvyššie vo fínskom Levi, kde v novembri v úvode olympijskej zimy zvíťazila. Aktuálny jej výsledok zo Záhrebu je teda štvrtý najlepší v tejto sezóne, udržala si ním druhú pozíciu v slalomovom hodnotení SP za Američankou Mikaelou Shiffrin. V celkovom poradí bojov o veľký glóbus je Vlhová stále na skvelom treťom mieste.

Aj v Záhrebe pokračovala dominancia Mikaely Shiffrin, ktorá zvíťazila s náskokom 1,59 s pred Švajčiarkou Wendy Holdener. Tretia skončila Švédka Frida Hansdotter (+2,11). Fenomenálna Američanka si pripísala 38. triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére, siedmy v tejto sezóne a celkovo 28. v klasickom slalome. V historickom rebríčku v počte triumfov vo Svetovom pohári žien sa 22-ročná Shiffrin osamostatnila na 6. mieste pred slalomovou kráľovnou nedávnej minulosti Rakúšankou Marlies Schild.

Vlhová vstúpila do šiesteho slalomu sezóny v pozícii dvojky hodnotenia disciplíny, červené číslo vedúcej ženy Svetového pohára má spomenutá Shiffrinová. Slovenka, ktorú deň pred pretekmi kvárila zvýšená teplota, od začiatku svojej prvej jazdy zaostávala za Američankou. Na prvom medzičase za ňou bola o 38 stotín sekundy. Na druhom medzičase bol rozdiel 0,62 s a v cieli až 1,61 s v prospech jej americkej rovesníčky. Aj tak z toho bolo tretie miesto a skvelá východisková pozícia do druhého kola.

V druhom kole pri jemne plusovej teplote a snežení mala zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho dobrú vrchnú časť so zatočenými bránkami, v ktorej ešte o čosi zvýšila svoj náskok na vtedajšiu líderku Švédku Fridu Hansdotter. V spodnej časti sa Slovenka snažila jazdiť krátku stopu, aby nezostala dlho v oblúku, aj tak bola v cieli o 13 stotín sekundy neskôr ako Hansdotter. A keďže zostávajúce dve pretekárky Wendy Holdener a Mikaela Shiffrin si náskok pred Slovenkou udržali, pre Vlhovú zostala nepopulárna štvrtá priečka.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 INKOGNITO
13:00 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:00 Súdna sieň
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:40 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
12:25 Vražedné Miami
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
12:55 Knihy od Stonožky
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
11:55 Druhá šance
13:45 Bohové Egypta
16:05 Hostitel