10°
20.4.2024
Petra Vlhová má striebro z paralelného slalomu

COURCHEVEL / Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila druha vo finále stredajšieho paralelného slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom Courcheveli. Jej súperkou bola líderka celkového poradia Svetového pohára, fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrin.

Vlhová najprv v prvom vyraďovacom kole vo dvoch jazdách jasne o 33 stotín sekundy prevýšila Poľku Marynu Gasienic-Daniel a v osemfinále si už len v jedinej jazde poradila s Nemkou Marinou Wallner, ktorá bola napokon diskvalifikovaná. Vo štvrťfinále absolvovala Vlhová dovtedy najvyrovnanejšiu jazdu, keď Švajčiarku Denise Feierabend zdolala iba o 14 stotín sekundy. V semifinále bola jej súperkou nebezpečná Nórka Maren Skjöld, ktorú Slovenka zdolala o 16 stotín zrýchlením v druhej polovici súťažnej jazdy.

Vlhová bola v "pavúku" vyraďovačky nasadená ako druhá a ocitla sa teda na druhom konci 32-členného výberového poľa pretekárok ako Shiffrin.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - ženy - Courchevel (Fr.) - streda - paralelný slalom - ženy: