Športovcom chcú zaviesť mikročipy proti dopingu. Tí sa búria, že nie sú zvieratá

Športovcom chcú zaviesť mikročipy proti dopingu. Tí sa búria, že nie sú zvieratá

BRATISLAVA / Doping je vždy krok pred tými, ktorí ho odhaľujú. Aj preto sa boj proti nemu pritvrdzuje i modernizuje. Najnovšie by mali výrazne pomôcť nové technológie v podobne mikročipov, ktoré budú mať športovci vo vlastnom tele.

S týmto návrhom vystúpil výkonný šéf Svetovej asociácie olympionikov Mike Miller. A to na antidopingovom fóre v Londýne. Aktuálne sa debatuje o tom, či s mikročipmi môžu športovci manipulovať. Tí vidia problém niekde inde. "Určite sme proti, lebo už by sme nemali žiadnu slobodu. Budem si pripadať ako v nejakom tábore, keďže budú vedieť o každom mojom kroku," povedal Juraj Tarr, reprezentant v kanoistike. "Ja som zásadne proti tomu. Príde mi to už s prepáčením za výraz - zaštepené ako kravy," povedala reprezentantka v streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková.

Zavedenie čipov do tela športovcov, ako spôsob boja proti dopingu, čaká veľká debata. Problém môže byť aj po právnej stránke. "Sme národ milovníkov psov, a predsa sme pripravení čipovať ich a nezdá sa, že by sme im ubližovali. Tak prečo, nie sme pripravení čipovať aj samých seba," povedal výkonný šéf svetovej asociácie olympionikov Mike Miller.

Zdroj: noviny.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
11:00 Policajti v akcii
09:20 Stratené duše II.
10:35 Prvé oddelenie
10:50 Keď je pečenie umenie IV.
08:10 Divoké kone
09:45 Divoké kone
10:45 Prvé oddelenie
09:20 Labková patrola I.
09:50 Sníček a Dúhalka
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
09:05 Život je jízda...
10:50 Zůstaň nablízku
12:35 Zrodila se Astrid