Športovcom chcú zaviesť mikročipy proti dopingu. Tí sa búria, že nie sú zvieratá

Športovcom chcú zaviesť mikročipy proti dopingu. Tí sa búria, že nie sú zvieratá

BRATISLAVA / Doping je vždy krok pred tými, ktorí ho odhaľujú. Aj preto sa boj proti nemu pritvrdzuje i modernizuje. Najnovšie by mali výrazne pomôcť nové technológie v podobne mikročipov, ktoré budú mať športovci vo vlastnom tele.

S týmto návrhom vystúpil výkonný šéf Svetovej asociácie olympionikov Mike Miller. A to na antidopingovom fóre v Londýne. Aktuálne sa debatuje o tom, či s mikročipmi môžu športovci manipulovať. Tí vidia problém niekde inde. "Určite sme proti, lebo už by sme nemali žiadnu slobodu. Budem si pripadať ako v nejakom tábore, keďže budú vedieť o každom mojom kroku," povedal Juraj Tarr, reprezentant v kanoistike. "Ja som zásadne proti tomu. Príde mi to už s prepáčením za výraz - zaštepené ako kravy," povedala reprezentantka v streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková.

Zavedenie čipov do tela športovcov, ako spôsob boja proti dopingu, čaká veľká debata. Problém môže byť aj po právnej stránke. "Sme národ milovníkov psov, a predsa sme pripravení čipovať ich a nezdá sa, že by sme im ubližovali. Tak prečo, nie sme pripravení čipovať aj samých seba," povedal výkonný šéf svetovej asociácie olympionikov Mike Miller.

Zdroj: noviny.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:30 S pravdou von
23:00 Semafor
23:50 Modrý kód
20:30 Ten dvanásty
23:30 Na hrane
01:25 Simpsonovci I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 Kosti II.
23:50 Klamári I.
22:15 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:50 Okido I.
22:15 Vlk z Wall Street
01:05 Safe
02:35 Až na dno