Športovcom chcú zaviesť mikročipy proti dopingu. Tí sa búria, že nie sú zvieratá

Športovcom chcú zaviesť mikročipy proti dopingu. Tí sa búria, že nie sú zvieratá

BRATISLAVA / Doping je vždy krok pred tými, ktorí ho odhaľujú. Aj preto sa boj proti nemu pritvrdzuje i modernizuje. Najnovšie by mali výrazne pomôcť nové technológie v podobne mikročipov, ktoré budú mať športovci vo vlastnom tele.

S týmto návrhom vystúpil výkonný šéf Svetovej asociácie olympionikov Mike Miller. A to na antidopingovom fóre v Londýne. Aktuálne sa debatuje o tom, či s mikročipmi môžu športovci manipulovať. Tí vidia problém niekde inde. "Určite sme proti, lebo už by sme nemali žiadnu slobodu. Budem si pripadať ako v nejakom tábore, keďže budú vedieť o každom mojom kroku," povedal Juraj Tarr, reprezentant v kanoistike. "Ja som zásadne proti tomu. Príde mi to už s prepáčením za výraz - zaštepené ako kravy," povedala reprezentantka v streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková.

Zavedenie čipov do tela športovcov, ako spôsob boja proti dopingu, čaká veľká debata. Problém môže byť aj po právnej stránke. "Sme národ milovníkov psov, a predsa sme pripravení čipovať ich a nezdá sa, že by sme im ubližovali. Tak prečo, nie sme pripravení čipovať aj samých seba," povedal výkonný šéf svetovej asociácie olympionikov Mike Miller.

Zdroj: noviny.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:55 Kixšou
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:15 Prvé oddelenie
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
06:00 Tankový prapor
07:30 Tarzan - Král džungle
09:15 Pojedeme k moři