Oldrich
3.12.2022
Slalom v Maribore zrušený, Slovenky stihli odjazdiť prvé kolo
Zdielať na
Ostatné

Slalom v Maribore zrušený, Slovenky stihli odjazdiť prvé kolo

MARIBOR / Nedeľňajší slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore zrušili pre nevyhovujúce podmienky na trati.

Slovenským reprezentantkám Petre Vlhovej a Veronike Velez-Zuzulovej patrila v priebežnej klasifikácii 1. kola tretia a štvrtá priečka. Ich výsledky rovnako ako výkony ďalších 22 pretekárok, ktoré pustili na trať 1. kola, sa nebudú rátať do klasifikácie Svetového pohára. Na líderskej pozícii boli spoločne Švajčiarka Wendy Holdenerová a Češka Šárka Strachová. Rakúšanka Katharina Truppeová išla ako dvadsiata štvrtá a v cieli zaostala až o 5,39 s, lebo na trati sa vytvárali nebezpečné jamy a ryhy a lyžiam chýbal sklz. Ďalšie slalomárky sa už na trať nedostali.

"Prvá časť trate bola v dobrom stave. V tej strednej som sa troška borila, vytvoril sa tam - my lyžiari tomu hovoríme - cukor, v závere sa mi išlo opäť dobre. Pred pretekmi sa diskutovalo o tom, čo vlastne bude s týmto slalomom. Dievčatá nechceli pretekať, aj tréneri boli proti. Podľa mňa sú podmienky na hrane regulárnosti," skonštatovala Velez-Zuzulová v cieli 1. kola.

Petra Vlhová k daždivému počasiu poznamenala: "Môže to ovplyvniť viditeľnosť na trati, treba sa tomu prispôsobiť. Makať a lyžovať treba tak, ako keby svietilo slnko." To eše nevedela, že na druhé kolo sa už nedostane a mariborský slalom nebude medzi klasifikovanými vo Svetovom pohári 2015/2016.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Maribor (Slovin.) - neplatné výsledky do zrušenia pretekov:

Slalom žien - 1. kolo po odjazdeni 24 pretekárok: 1. Wendy Holdenerová (Švaj.) a Šárka Strachová (ČR) 49,60 s, 3. Petra Vlhová +0,09, 4. Veronika Velez-Zuzulová (obe SR) +0,30, 5. Frida Handotterová (Švéd.) +0,44, 6. Nastasia Noensová (Fr.) +0,60 - výsledky neplatia

Súvisiace články