Zatiahnuté
Bratislava
Erik, Erika
2.2.2023
Homola sa na najkrajší okruh v Spa veľmi teší
Zdielať na
Ostatné

Homola sa na najkrajší okruh v Spa veľmi teší

Zdroj: homola

SPA / Automobilový pretekár Matej Homola má pred sebou ďalšiu veľkú výzvu. V Majstrovstvách Európy v pretekoch cestovných automobilov ETCC, kde vlani skončil na 2. mieste, sa chce pobiť o celkový triumf.

Na vedúceho Rusa Karamyševa stráca 15 bodov, no je len 1 bod za druhým Ukrajincom Skuzom. V belgických Ardenách na slávnej trati F1 Spa-Francorchamps chce zabojovať o plný počet bodov. Ak chce pomýšľať na titul v triede TC2T, tak nemá inú možnosť.

"Na preteky v Spa sa teším už od minulého roku, keď bol vyvesený predbežný kalendár na túto sezónu. Je to jeden z najkrajších okruhov vôbec a budem strašne rád, keď sa mi tam podarí vyhrať,“ povedal čerstvý maturant.

„Na prejazdy v Eau Rouge sa nenormálne teším. Na rozdiel od Salzburgringu je okruh Spa pomerne technický, čo mne vyhovuje, takže by sme oproti Chevroletom, ktoré sú na rovinkách veľmi rýchle, mohli byť konkurencieschopní a verím, že aj víťazní. Uvidíme ako na tom po tréningoch budeme, ale verím, že sme pripravení výborne a sme rozhodnutí vyhrať."

Návrat po 26 rokoch

Po celkovom víťazstve v súčte kvalifikácie a oboch jázd na domácom Slovakia Ringu skončil Maťo Homola v Rakúsku na okruhu Salzburgring na 2. mieste. FIA ETCC sa na trati Spa-Francorchamps pôjde po dlhých 26 rokoch, v 80. rokoch 20. storočia bola táto úžasná trať stabilnou súčasťou kalendára oficiálnych Majstrovstiev Európy. Po znovuzrodení ETCC sa pôjdu tieto preteky ako súčasť víkendu WTCC, teda svetového šampionátu cestovných automobilov.

Časomer zo všetkých jázd môžete sledovať na stránke www.mstworld.com.

Časový harmonogram:

Piatok
•    Tréning 1        11:25 – 12:10
•    Tréning 2        15:30 – 16:15

Sobota
•    Voľný tréning    09:45 – 10:15
•    Kvalifikácia        14:15 – 14:45

Nedeľa
•    Warm-up        09:25 – 09:40
•    1. Preteky (12 kôl)           16:05
•    2. Preteky (12 kôl)           17:20