18.5.2024
Domračevová tretí raz zlatá, Kuzminová na 27. mieste

Zdroj: sita, Kuzminová na strelnici

ČERVENÁ POĽANA / Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová skompletizovala zlatý hetrik na zimných olympijských hrách v Soči.

Domračevová po víťazstvách v stíhacích a vytrvalostných pretekoch dominovala v komplexe Laura v Červenej Poľane aj v pondelkových pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km. Domračevová zaváhala v celej súťaži iba jediný raz na strelnici a zvíťazila s náskokom 20,2 s pred Češkou Gabrielou Soukalovou. Bronzovú medailu si skvelým finišom vybojovala Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá o sekundu predstihla Nemku Evie Sachenbacherovú-Stehleovú.

Jediná slovenská zástupkyňa Anastasia Kuzminová v konkurencii 30 pretekárok obsadila 27. miesto s odstupom 3:24,7 min, keď celkovo päťkrát minula na strelnici niektorý z terčov. Zlatá medailistka z rýchlostných pretekov Kuzminová je jedinou biatlonistkou, ktorá v Soči zatiaľ zdolala skvelú Domračevovú. Biatlonistky ukončili individuálnu časť svojho vystúpenia na ZOH 2014 a na programe už budú mať len miešané štafety a klasické štafety.

Biatlon - Preteky na 12,5 km s hromadným štartom:

1. Daria Domračevová (Biel.) 35:25,6 min (1 tr. okr.), 2. Gabriela Soukalová (ČR) +20,2 s (1), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +27,3 (1), 4. Evi Sachenbacherová-Stehleová (Nem.) +28,3, 5. Teja Gregorinová (Slovin.) +39,4, 6. Monika Hojniszová (Poľ.) +54,9, 7. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +1:01,5 min (2), 8. Olena Pidgrušná (Ukr.) +1:11,5 (0),... 27. Anastasia Kuzminová (SR) +3:24,7 (5)

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.