Košický maratón v kvalite predbehol prestížny Bostonský maratón
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
KOŠICE / Nedávno skončený jubilejný 90. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa v hodnotení kvality dosiahnutých športových výsledkov medzi európskymi maratónskymi behmi dostal na popredné priečky.
Vysoké hodnotenie
Špecializovaný portál All Athletics pridelil MMM skóre 9224 bodov, ktoré mu prisúdili 9. priečku v Európe a 17. miesto v celosvetovom poradí. V tomto hodnotení Košice za sebou nechali aj Boston, ktorý získal 9019 bodov.
Pokiaľ ide o maratóny konané mimo metropol jednotlivých krajín, patrí Košiciam v Európe štvrtá pozícia za Rotterdamom, Dűsseldorfom a Hamburgom.
Víťaz z Keňe
Víťazom mužskej kategórie na 90. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa stal Patrick Kiptanui Korir z Kene. V slnečnom aj keď trochu chladnom počasí zvíťazil výkonom 2:09:36 h, čo je pre 36-ročného Keňana osobný rekord. Len štvrtý raz v histórii košického maratónu dosiahol víťaz čas pod 2:10 h. Druhý skončil Etiópčan Gezahegn Abebe (2:09:42) a tretí další Keňan Elisha Kiprop Barno (2:09:45). Rekord podujatia v podaní Keňana Lawrencea Kimaiya z minulého roka odolal o vyše dve a pol minúty (2:07:01).
Traťový rekord
Čo sa nepodarilo mužom, vyšlo ženám. Zo súboja skvelých Etiópčaniek vyšla víťazne Ashete Bekereová Didová, ktorá výkonom 2:27:47 h utvorila traťový rekord. Druhá skončila Marta Lemová Megrová (2:28:02). Stupne víťazov doplní ďalšia Etiópčanka Lemelem Berhová. Všetky tri najlepšie ženy si utvorili osobné maximá. Doterajší traťový rekord v podaní Keňanky Hellen Wanjiku Mugovej z vlaňajška mal hodnotu 2:29:59. VIAC TU.


Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER a vyhrajte!
SITA