26.4.2024
Famózny Richard Varga (24) obhájil titul majstra sveta

Zdroj: sita, Richard Varga na OH

LONDÝN / Slovenský reprezentant Richard Varga obhájil na šampionáte v Londýne titul majstra sveta v akvatlone.

Dvadsaťštyriročný olympionik získal zlato na MS v disciplíne pozostávajúcej z plávania a behu už tretíkrát v kariére a zaradil sa medzi najúspešnejších pretekárov v histórii. Tri tituly majstrov sveta v akvatlone v kategórii elite mužov získali aj Richard Stannard z Nového Zélandu (má aj 3 strieborné medaily) a Shane Reed z Nového Zélandu. Varga mal v cieli náskok 13 sekúnd pred Ivanom Ivanovom z Ukrajiny.

"Myslím si, že to bolo celkom dramatické. Minulý týždeň som bol chorý a ešte v nedeľu som nevedel, či budem môcť súťažiť. Bral som to ako prvú vážnu previerku pred majstrovstvami sveta, takže sa teším z víťazstva. Byť tretíkrát majstrom sveta je skutočne úžasné," uviedol Varga na webe Medzinárodnej triatlonovej únie.

V pretekoch mužov do 23 rokov skončil Martin Matúšek na 2. mieste. V pretekoch vekovej kategórie 20 až 24-ročných získal Ján Pavlík striebro.

Výsledky - MS v akvatlone v Londýne:

Muži-elite: 1. Richard Varga (SR) 28:40 min, 2. Ivan Ivanov (Ukr.) 28:53, 3. Csaba Rendes (Maď.) 29:03, 4. Richard Stannard (V. Brit.) 29:11, 5. Rjosuke Jamamoto (Jap.) 29:19, 6. Tomáš Svoboda (ČR) 29:39

Ženy: 1. Irina Abysovová (Rus.) 31:46, 2. Claire Michelová (Belg.) 31:53, 3. Julia Jelistratovová (Ukr.) 32:08
Muži do 23 rokov: 1. Dávid Bishop (V. Brit.) 29:56 min, 2. Martin Matúšek (SR) 30:22, 3. Matija Meden (Slovin.) 30:25, ... 5. Simon Brunovský (SR) 31:51

Kategória 20 - 24-roční:
1. Andrés Valério Gutierrez (Mex.) 30:30, 2. Ján Pavlík (SR) 30:32, 3. Diego Fernandez Rodriguez (Mex.) 30:50, ... 9. Jakub Palúch (SR) 32:34.