Bibiána
2.12.2022
Richardovi Vargovi (24) sa v Štokholme opäť darilo
Zdielať na
Ostatné

Richardovi Vargovi (24) sa v Štokholme opäť darilo

Zdroj: tasr - Richard Varga

ŠTOKHOLM / Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 7. miesto v siedmych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v Štokholme.

Vo švédskej metropole sa slovenskej jednotke darí, pred rokom sa tam dostal prvýkrát v seriáli MS do elitnej desiatky (9. miesto), teraz toto umiestnenie ešte vylepšil. Tento rok už bol Varga aj šiesty v rakúskom Kitzbüheli.

Na rozdiel od vlaňajška, keď sa v Štokholme súťažilo v šprinte, sa tentoraz konali klasické preteky. Varga zvládol opäť výborne 1,5 km plavecký úsek, po ktorom vybiehal z vody ako prvý. Dlho sa pohyboval vo vedúcej skupine aj na bicykli.

Víťazom elitných pretekov mužov sa v Štokholme stal olympijský víťaz z Londýna Alistair Brownlee, ktorý dosiahol tento rok tretí triumf v seriáli MS. Na 2. mieste skončil Javier Gómez, tretí finišoval druhý z bratov Brownleeovcov Jonathan.

Výsledky - 7. preteky MS v triatlone v Štokholme:

1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:43:13 h, 2. Jávier Gómez (Šp.) +14 s, 3. Jonathan Brownlee (V. Brit.) +37, 4. Aurelien Raphael +2:01, 5. Vincent Luis (obaja Fr.) +2:09, 6. Richard Murray (JAR) +2:26, 7. Richard Varga (SR) +2:34

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Súvisiace články