Zlatá fitneska Martinková, strieborná kulturistka Žigalová

Zlatá fitneska Martinková, strieborná kulturistka Žigalová
Na sobotňajšom podujatí Amber Prix Olympia 2012 v Brusne, ktoré bolo svetovým šampionátom v kulturistike a fitnes vo federáciách WFF a WBBF, uspeli dve slovenské reprezentantky.

Eva Martinková získala v súťaži Model fitnes zlatú medailu, medzi kulturistkami skončila na 2. mieste Marietta Žigalová. Dvadsaťdvaročná Martinková získala už svoj trinásty titul svetovej šampiónky. "Som veľmi spokojná. Bolo to opäť náročnejšie, lebo súperky boli veľmi dobre pripravené. Som rada, že sa mi to podarilo. Ťažko hľadať slová, je to už môj trinásty titul, čo sa, myslím si, ešte nikomu na Slovensku nepodarilo. Moja príprava bola veľmi ťažká. V predsúťažnej diéte som si musela mnoho odoprieť. Konečne si môžem po súťaži dopriať moju milovanú pizzu,“ povedala Martinková.

Čoskoro 44-ročná Marietta Žigalová si vo voľnej disciplíne vybrala zostavu pavúčej ženy a v kvalitnej konkurencii ju zdolala len Brazílčanka Dalvaniza Aquinová. "Trúfala som si v tejto konkurencii obstáť čo najlepšie a rátala som s medailovým umiestnením. Každý časom pozná svoje telo a vie, čo zaberá. Prípravu som skrátila zo šiestich na štyri týždne,“ prezradila slovenská kulturistická stálica, ktorá sa ešte do športového dôchodku nechystá. "Som v tomto športe šestnásť rokov a mám už niečo odtrénované. Druhé miesto je tiež úžasné. Vyhrala som vlastne sama nad sebou a s tým som spokojná. Kým mám na medailové umiestnenie, stále ma to ženie dopredu a športová bodka, kedy svoju kategóriu vyhrám, mi ešte stále chýba,“ dodala.

Slovensko vo finále Model fitnes reprezentovala aj talentovaná 16-ročná Erika Kondračová. Mladá Košičanka skončila na štvrtom mieste. V súťaži kulturistov zlato získal Reza Rezaei z Iránu.

Výsledky:


KULTURISTIKA
Ženy: 1. Dalvaniza Aquinová (Braz.), 2. Marietta Žigalová (SR), 3. Valentina Kazlovská (Biel.)
Muži: 1. Reza Rezaei (Irán), 2. Sergej Kostsel (Biel.), 3. Jevgenij Kločkov (Rus.)

MODEL FITNES
1. Eva Martinková (SR), 2. Jovita Poškevičiuteová (Lit.), 3. Kristina Narbutaiteová (Lit.)

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:35 Zrodenie Planéty opíc
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
15:10 INKOGNITO
16:10 INKOGNITO
17:10 Prechádzka v oblakoch
15:20 Klamári II.
16:10 Áno, šéfe USA II.
17:05 Áno, šéfe USA II.
15:35 Zabi nudu!
15:45 Zabi nudu! II.
15:50 Dážďovečky
14:40 Jasmíniny slzy
16:30 Red Dog - psí legenda
18:15 Velký draft