Zatiahnuté
Bratislava
Alfonz
28.1.2023
Danka Barteková premiérovo víťazkou finále SP
Zdielať na
Ostatné

Danka Barteková premiérovo víťazkou finále SP

Zdroj: sita - Danka Barteková

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková zavŕšila úspešnú tohtoročnú sezónu najlepším spôsobom - triumfom.

Na finálových pretekoch Svetového pohára 2012 v brokových disciplínach v slovinskom Pragersku pri Maribore (22. - 25. 9) vyhrala 27-ročná členka SŠŠR MV SR pondelkovú súťaž v skeete žien celkovým výkonom 95 terčov a premiérovo získala veľký "glóbus". Obhajkyňa vlaňajšieho striebra z Al Ainu v SAE D. Barteková si počínala suverénne a na rozdiel od svojej krajanky Zuzany Štefečekovej, ktorá skončila v sobotu v trape štvrtá, zužitkovala vedúce postavenie po kvalifikácii. Zverenka trénera Juraja Sedláka v nej dosiahla 72 terčov (23-24-25) a do finále išla s dvojbodovým náskokom pred dvojicou prenasledovateliek. Vo finálovej položke pridala 23 terčov, keď zaváhala len dvakrát - pri 10. a 20. výstrele, čo však v súčte znamenalo prvenstvo. Za bronzovou olympijskou medailistkou z Londýna 2012 Bartekovou skončila na 2. mieste Brandy N. Drozdová z USA, ktorá mala takisto ako Nemka Christine Wenzelová a krajanka Caitlin Connorová na konte 93 bodov, ale v dodatočnom k.o. rozstrele bola z trojice úspešnejšia. Bronz patrí Wenzelovej.

Právo štartu vo finálových pretekoch 25. ročníka seriálu Svetového pohára majú okrem obhajcov lanských prvenstiev aj medailisti z OH 2012 a najúspešnejší jednotlivci z tohtoročných podujatí SP.

Výsledky - skeet ženy
(konečné poradie): 1. Danka Barteková (SR) 95 bodov (72+23), 2. Brandy N. Drozdová (USA) 93 (69+24) - k.o. rozstrel 9, 3. Christine Wenzelová (Nem.) 93 (68+25) - k.o. rozstrel 8

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.