Slovákom pustili hymnu Slovinska, fanúšikovia sa pomstili

Slovákom pustili hymnu Slovinska, fanúšikovia sa pomstili Zdroj: sita
KOLÍN NAD RÝNOM / Organizátori 81. majstrovstiev sveta v hokeji v Nemecku a Francúzsku v sobotu vyrobili poriadny "trapas" na úkor Slovenska. Po vydretom víťazstve zverencov trénera Zdena Cígera nad výberom Talianska 3:2 po predĺžení si Slováci nemohli spolu s fanúšikmi zaspievať štátnu hymnu, z reproduktorov v Lanxess Arene totiž zaznela hymna Slovinska. Incident poriadne rozčaroval aj slovenských fanúšikov, ktorí sa podľa slov komentátora pobili s organizátormi šampionátu.

Hráči na ľade ani priaznivci v hľadisku sa nedočkali správnej verzie Nad Tatrou sa blýska. "Chceli sme si na konci zaspievať našu hymnu, ale technický problém nám to nedovolil. Dúfam, že si ju ešte zaspievame,“ povedal po súboji autor víťazného gól obranca Peter Čerešňák.

V podobnom duchu sa niesli aj slová kapitána Vladimíra Draveckého: "Chyba organizátorov s hymnou nás mrzí, chceli sme si ju spolu s výbornými fanúšikmi zaspievať.“

Július Hudáček (brankár SR): "Nie je príjemný pocit počuť inú hymnu. Neviem, čo sa tam stalo. Verím však, že to bude pre nás motivácia do ďalších duelov, že si ju budeme chcieť zaspievať spolu s fanúšikmi. Dnes sa mi chytalo dobre, nemal som veľa práce a od úvodu do konca som bol sústredený.“

Obrovský omyl nemeckej strany prišiel priamo na pozápasovú tlačovú konferenciu trénerov komentovať šéf organizačného výboru MS 2017 Henner Ziegfeld. Predovšetkým sa v mene organizátorov ospravedlnil.

"Je nám to veľmi ľúto. Stala sa chyba, ktorá by sa nemala stávať. Z celého srdca sa ospravedlňujeme slovenskému tímu aj jeho fanúšikom. Prijmeme opatrenia, aby sa to už nestalo a vyvodíme z tohto lapsusu dôsledky. Stala sa klasická chyba, keď sa zamenilo Slovensko so Slovinskom. Explicitne sme upozorňovali našich ľudí, aby si na to dávali pozor a aj napriek tomu sa to stalo," kajal sa Ziegfeld.

Zdroj: noviny.sk/SITA

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
19:50 ŽREBOVANIE
18:05 Amerika má talent XII.
20:10 Myšlienky vraha VI.
21:00 Myšlienky vraha VI.
18:05 Máša a medveď III.
18:15 Požiarnik Sam IX.
18:30 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček
20:15 Cesta válečníka