Jasno
23°
Bratislava
Vít
15.6.2024
F1: Schumacher bude rokovať s Mercedesom o novej práci
Zdielať na

F1: Schumacher bude rokovať s Mercedesom o novej práci

Michael Schumacher sa v pretekoch formuly 1 síce už neobjaví, ale bude rokovať o ďalšom pracovnom pôsobení v tíme Mercedes.

Sedemnásobný majster sveta to potvrdil v rozhovore pre magazín Autosport. Hoci Schumacher v minulosti tvrdil, že počítal dni do konca kariéry a plánoval tráviť čas mimo efjednotky, v pondelok pripustil, že by mohol v novej úlohe pomáhať tímu z anglického mesta Brackley.

"Samozrejme, budem s tímom Mercedes diskutovať, aby sme zistili, či môžeme spoločne pracovať," povedal populárny "Schumi" pre Autosport.

M. Schumacher ostane navždy legendou F1

"Máme viacero dobrých nápadov i možností. Nepochybujem o tom, že môj kalendár bude aj tak dosť zaplnený. Nedávno som rátal dni do konca môjho angažmánu, pretože sa teším na nový spôsob života. Nemám však konkrétne plány. Počas kariéry som mal veľa obchodných partnerov, s ktorými chcem aj naďalej spolupracovať. Najviac ma teší, že budem môcť oveľa viac času venovať rodine. Ak mi zostane nejaký nazvyš, iste ho dobre využijem," dodal bývalý pilot, ktorý získal dva tituly majstra sveta za volantom monopostu Benetton a päť vo farbách Ferrari. Štyridsaťtriročný Nemec si v posledných pretekoch kariéry na VC Brazílie za 7. miesto pripísal šesť bodov do tabuľky seriálu majstrovstiev sveta formuly 1. Celkovo ich za 19 rokov v efjednotke nazbieral 1566.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

TASR

Súvisiace články