Jaroslav
27.4.2024
Gól i asistencia Gáboríka, Hossa a Handzuš prihrávali

Zdroj: sita, Gáborík

Slovenský hokejový obranca Marián Gáborík v drese New Yorku Rangers prispel k presvedčivému víťazstvu svojho tímu v nedeľnom dueli kanadsko-americkej NHL nad Floridou 6:1 gólom i asistenciou.

Svojím 15. presným zásahom sezóny zvyšoval v druhej tretine vedenie „jazdcov“ už na 5:1 a potom pri poslednom góle zápasu si pripísal jubilejnú 10. asistenciu v ročníku. Tomáš Kopecký z Floridy zaznamenal v tomto stretnutí až tri mínusové body.

V ďalšom súboji Chicago zdolalo San Jose 3:2 po predĺžení. Marián Hossa najskôr prihrával na vyrovnávajúci gól svojho tímu 66 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času a asistenciu zaznamenal aj pri víťaznom zásahu v piatej minúte predĺženia. Na prvom góle hostí mal podiel Michal Handzuš, ktorý si svoje štatistiky vylepšil siedmou asistenciou sezóny.