Skoro jasno
Bratislava
Klára
29.10.2025
Zlé správy. Marko Daňo chýbal na ľade počas tréningu
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Hokej

Zlé správy. Marko Daňo chýbal na ľade počas tréningu

PETROHRAD / Slovenský hokejový útočník Marko Daňo odstúpil z nedeľňajšieho duelu proti Francúzom (5:1) na 80. majstrovstvách sveta v Rusku.

A práve tento krídelník ako jediný z tímu SR chýbal na pondelkovom predpoludňajšom tréningu Slovákov vo vedľajšej hale Športového paláca Jubilejnyj.

"Marko mal dnes suchú prípravu. Najprv absolvoval fyzioprocedúry a liečbu, nasledne mal tréning na stacionárnom bicykli a strečing. Zajtra nastúpi na tréning a tam sa uvidí, či bude môcť nastúpiť v zápase," povedal v závere tréningovej jednotky lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel a prezradil aj detaily: "Ide o natiahnutý sval v oblasti dolnej končatiny, ktorý ho vyradil z nedeľňajšieho stretnutia. Lieči sa to liekmi proti bolesti na uvoľnenie svalstva plus fyzioprocedúry sú základom v tejto liečbe. Pri bránke potiahol nohu, kým mal korčuľu na ľade. Rotáciou vlastného tela zacítil bolesť v oblasti triesla. Nebol tam žiadny kontakt, spôsobil si to vlastným telom. Bráni mu to v pohybe najmä do strán, v dynamike a odraze. Môže ho to vyradiť na jeden či dva dni, ale aj na týždeň. Dnes sa cítil dobre a bicykel toleroval úplne normálne. Robíme všetko pre to, aby mohol v utorok nastúpiť." Marko Daňo sa zranil v prvej tretine nedeľňajšieho stretnutia proti Francúzom. V druhej časti vykorčuľoval ešte na jedno striedanie, no potom už do hry nezasiahol.

Zdielať na

Súvisiace články