Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Hokejisti zlomili odpor Francúzov už v druhej tretine
Zdielať na

Hokejisti zlomili odpor Francúzov už v druhej tretine

PETROHRAD / Druhý zápas, druhé víťazstvo a plný bodový zisk. Slovenskí hokejisti zvládli náročný víkendový vstup do svetového šampionátu v Petrohrade proti papierovo slabším súperom.

V sobotu zdolali Maďarov 4:1, v nedeľu Francúzov 5:1. Výkony neboli bez chýb, ale koncovky oboch stretnutí nepriniesli nervózne drámy. Zatiaľ čo v sobotu popoludní na upokojenie poslúžil až gól do prázdnej bránky na 4:1, v nedeľu večer sa v závere premiérovým gólom v najcennejšom drese blysol Christián Jaroš, ktorý len pred vyše mesiacom oslávil 20. narodeniny. Dával dve minúty pred koncom tretej tretiny na 5:1, čiže už za takmer rozhodnutého stavu.

"Som rád, že mi to tam padlo. Tomáš Jurčo s Marekom Viedenským išli dvaja na jedného a ja som už chcel ísť striedať. Povedal som si však, že ich môžem podporiť, tak som dupol za nimi a hoci to Marek dával na Tomáša, ja som mu reflexívne zobral puk a dal to tam. Som rád, že sme neprestali hrať ani v tretej tretine a zvládli celých 60 minút,“ uviedol Jaroš v mixzóne po stretnutí.

Slováci proti Francúzom inkasovali už v 69. sekunde, ale zbytočne nepanikárili. Po zásahoch skúsených obrancov Andreja Sekeru a Dominika Graňáka bolo už v 14. min skóre obrátené v prospech Cígerových zverencov. A keď v 35. min Martin Bakoš pridal z presilovky tretí gól, začal sa lámať zápas na slovenskú stranu. O 48 sekúnd neskôr pridal štvrtý gól Libor Hudáček a na slovenské hokejky vniesol pokoj. "Po peknom ˇBakyho´ góle sme si povedali, že ešte treba zabrať. Mali sme dobré striedanie, ja som sa ocitol vo dvoch šanciach, jedna z tých striel mi vošla. Som rád,“ skonštatoval Libor Hudáček. Jeho brat, brankár a tiež spoluhráč zo švédskeho Örebra Július Hudáček trefne poznamenal, že podstatná z hľadiska konečného výsledku bola druhá tretina: "V nej Francúzi pridali, aj som sa zapotil. Mali tam samostatný nájazd, ubránili sme však oslabenie a dali dva rýchle góly. To súpera zlomilo. Vtedy sa ukázala naša vnútorná sila, bojovali sme jeden za druhého,“ povedal J. Hudáček.

Slovenskí hokejisti v nedeľu večer v paláci Jubilejnyj výborne bránili stredné pásmo, súpera príliš nepúšťali do kombinácií a keď sa aj Francúzi dostali do vyloženejších šancí, bezpečne to vyriešil práve Hudáček v bránke. Šesť bodov z dvoch zápasov a skóre 9:2 je takmer ideálny vstup do turnaja. "Vyžrebovanie sme mali dobré, preto musíme v úvode vyhrávať čo najviac. Zatiaľ to ide, uvidíme, čo bude ďalej a čo prinesie utorkový zápas proti Nemcom,“ dodal L. Hudáček.

Súvisiace články